Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 130pk Trend (2003)

autoreview

Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 130pk Trend (2003)

Signalement

UitvoeringMondeo Wagon 2.0 TDCi 130pk Trend
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2007
KM-stand bij aanschaf85.074 km
KM-stand laatst164.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 164.000 km

Met een opleg van 700 euro heb ik mijn Mégane ingeruild voor deze Ford Mondeo.
En nog geen moment spijt van gehad, ik had beter van voorafaan een Mondeo gekocht!

Het is een Ford Mondeo Clipper 2.0 TDCI 130 Pk Trend met Tonic Pack.
Hier zit alles op wat je eigenlijk nodig hebt: CD-wisselaar, automatische klimaatregeling, snelle voorruitontdooiing, 4 elektrische ruiten, elektrische buitenspiegels, handgeschakelde 6-versnellingsbak, 16-duims alu velgen, trekhaak, elektrische voorzetels, armsteunen voor- en achter, buitentemperatuurmeter, mistlichten, parkeerlichten, achterklep van binnenuit te openen, in de hoogte en diepte verstelbaar stuur, 12V stopcontact in koffer.

Het enige wat ik het meeste ga missen is een boordcomputer, die staat er tot mijn grote verbazing niet op. (blijkbaar was het pas standaard vanaf de facelift)
Voor de rest heb ik wat aan comfort en luxe gadgets moeten inboeten o.a. licht en regensensor, handsfree ontgrendelen en starten, talloze opbergmogelijkheden, elektrisch inklapbare buitenspiegels , dat zijn de belangrijkste.
Dat is natuurlijk een keuze die ik gemaakt heb, maar de fantastische rij-eigenschappen laten je dit snel vergeten.

Rijeigenschappen :

De 130 paarden doen uitstekend hun werk, je krijgt altijd een duw in de rug , ongeacht welke versnelling.
Soms heb ik de indruk dat er nogal een brute kracht onder het vooronder zit, misschien had het koppel wat beter verspreidt mogen zijn over een breder toerental.
Voorbije weekend op de snelweg probleemloos tot 180 km/h in 6de.
Inmiddels na aanpassing review heb ik op weg naar Kroatie op de autobahn doorgestuwd tot de naald op 210 stond, moeiteloos en ie kon nog verder maar het was te druk (zomervakantie).

Zowel in bochten en oneffen wegdek alsook op autosnelweg bij hogere snelheden blijft de Mondeo zijn koers aanhouden zonder ook maar enig gevoel te geven zijn baanvastheid te verliezen.

Het stuur voelt zwaarder aan dan in de Mégane maar die had elektrische servo en de Ford mechanische servo, maar na 2 dagen ben je het gewend.
De stuurinrichting van de Duitser is trouwens véél nauwkeuriger dan die van de Fransoos.

Het geluidsniveau is zeer aanvaardbaar, enkel bij koudstart hoor je een wat dieselgeratel, maar eens op bedrijfstemperatuur rijdt ie zo stil als een trein.

Nergens is er ook maar een geluidje te horen ook al rij je in een volwassen put of scheur zoals er in de Belgische wegen hele kolonies van te vinden zijn, stevige zetels onder je poep, goede steun en goed comfort ondanks de hardere stoelen en vering.
Die vering houd de kerk tussen comfort en sportief, wat het rijgedrag des te plezanter maakt.

En een zee van ruimte, vooral voor de achterpassagiers en kofferruimte.
En met mijn 185 cm aanzienlijk meer hoofdruimte vooraan.
Opmerkelijk ook veel meer knieruimte, in de Mégane moest het stuur helemaal omhoog staan en de zetel omlaag , wou ik niet met de knieën tegen het stuurhuis stoten.

Dan het verbruik, met zijn 130 paarden niet echt een slokop, maar ook geen recordbreker qua zuinigheid.
Ik haal met een volle tank (60l) op gemengde cyclus ongeveer 800 - 850 km, maar dan moet ik het gas met een fluwelen voetje behandelen, want anders haal ik maar 700 km met een volle tank.
Dan kom ik aan een verbruik van tussen de 7,0 - 7,5 l/100km
Misschien ligt het aan mezelf...

Reis naar Kroatië zit er op...
Na wat problemen te hebben gehad (zie hieronder) toch zeer tevreden.
Veel laadvermogen (3 weken kamperen), goede baanvastheid in zwaarbeladen toestand, geen rugklachten, geen vermoeidheid, prima airco (buiten rond de 40°), gewoon zalig.

De eerste weken hikte de motor een beetje bij zachtjes optrekken en had ie een vrij stevig olieverbruik.
Olie zelf vervangen door duurdere sysnthetische olie, een motor-reinigingssetje gekocht (productje in brandstoftank en oliereservoir).
Regelmatig de gas tegen de vloer gedrukt zodat er een zwarte rookwolk uitkwam en het hikken is daarmee verdwenen.

Nog een minpuntje is mss de radio-ontvangst. Die is maar zus en zo.
Voor de rest qua audio prima klankspel.
Radio is type met die 6 cd lader in de radio zelf (geen aparte lader)

Ondertussen heeft ie zijn grote beurt gehad, olie + de nodige filters, dingen die vervangen zijn zie hieronder.

15-02-2008 : eerste wintersportvakantie met de mondeo, 4 personen, dakkoffer, zwaar beladen zonder problemen heen en weer gereden.
Daar hele week in de vrieskou gestaan bij temperaturen rond de -10, tik, zonder problemen starten en weg.... zo hoort dat :-p

Topsnelheid gemeten op GPS : 212 km/u, wel in Duitsland uiteraard :).

04-02-2009 : Nog altijd zeer tevreden over deze bak.
Rijdt voortreffelijk, vooral de voorruitontdooiing is zeeeeerr handig bij -15° !! Anderen staan te krabben en te bevriezen en jij lekker in de wagen terwijl ie ontdooit :p

02-02-2010 : Wel het is lang geleden dat ik nog iets heb gewijzigd aan mijn review.
Er gebeurd dan ook bitter weinig de laatste tijd.
Onlangs 2 ritjes gedaan naar La Bresse, probleemloos uiteraard, op een hapering van de kachel na (lees 'problemen'). Komend weekend nog een trip naar de vogezen gepland, in maart naar autosalon van Genève en eerste week van april naar Sölden in Oostenrijk. Er volgen nog een hoop (hopelijk probleemloze) kilometers.

21-12-2010 , 164.000 km

De verre trips naar Vogezen, Genève ,Sölden en afgelopen zomer naar het Gardameer zijn allen probleemloos verlopen.

Ondertussen staan er opnieuw enkele verre trips gepland, opnieuw vogezen (sneeuw) , in februari naar Oostenrijk en in April naar Tignes en volgende zomer Kroatïe.

Auto rijdt nog steeds fantastisch, geen rammel, geen kraak, ....

De 2 grootste minpunten zijn nog steeds :
- Hoog verbruik ( +/- 7,5 l / 100km )(op snelweg, in de stad loopt dit gouw op naar 8 l.)
- Zeer slechte verwarming/ventilatie. Bij regen, mist, sneeuw dampen de zij- en voorruit ongenadig hard aan, en je krijgt ze enkel vrij door de ontwaseming op vol vermogen aan te zetten in combinatie met de quick heat voorruitontdooing.

Verder niets dan lof, geen enkele onkost buiten het nodige onderhoud.

In principe zou de krukas e.d. moeten vervangen worden door een geluidje dat van onderin komt bij lage toeren, maar dit is niet echt nodig, dus laat ik het voor wat het is.

Binnen 2 à 3 jaar komt er een nieuwe auto, of S-max of Outlander.

PROBLEMEN

  • 164.000 km

- 88000km: Lampje van de ontsteking lichte op en turbodruk viel weg (noodcircuit).
Blijkbaar na onderzoeken van gloeikaarsen en turbosysteem waar niks fout aan was
de oorzaak gevonden : slechte diesel getankt in Kroatië bij INA-maatschappij. Water in de brandstof, na een motorreinigssetje probleem opgelost.

- 100000 km : Spanrol + demper, riemschijf, krukas, V-riem vervangen bij grote onderhoudsbeurt.

- 110500 km : Vliegwiel+koppeling vervangen, 1.878 euro.

- 115000 km : Irritante resonantie bij snel optrekken in lage toeren, vuurdemper + flexibel van de uitlaat vervangen. Resonantie is er nog steeds.

- 125.300 km : Nummerplaatverlichting 1 lampje vervangen, stadslicht rechtsvoor + beide dimlichten vervangen.

- 126.500 km : Onderhoudsbeurt (olie+nodige filters)

- 127.480 km : Vering rechtsvoor doorgebroken: Veerpoten, veren aan beide kanten vervangen = 797 euro !!

- 143.000 km : Even geen verwarming/ventilatie meer, ook voorruitontdooing en achterruitverwarming werkte even niet meer. Na een tijdje rijden was dit vanzelf opgelost.

- 160.000 km : Onderhoudsbeurt, de nodige filters, remblokken, olie....
Storend geluid (eerder vermeld in deze review) van onderin bij lage toeren en veel vermogen vragend. Zou een versleten krukas zijn of zo iets.... Dit is geen erge storing, dus ik laat het voor wat het is, zullen wel zien als het helemaal kapot is.

- 180.000 km : gewone onderhoudsbeurt.

- 182.000 km : tijdens vakantie in Kroatië knalpot er vanonder gevallen, bij een plaatselijke garage gelast voor amper 20 EUR.

- 187.000 km : Krukas, spanrol+demper, rollagers vervangen (ter reparatie van het resonantiegeluid bij optrekken) Motor draait zoals een stofzuiger, echter, de resonantie is er nog.

- 191.000 km : Skivakantie in oostenrijk, temp. -25°C !! Hele week stilgestaan aan hotel, startte niet meer, batterij plat, kunnen starten met kabels en weer weg !

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.