Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 115pk Ghia (2008)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Mondeo Wagon 2.0 TDCi 115pk Ghia |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2008 |
Jaar van aanschaf | 2008 |
KM-stand bij aanschaf | 10 km |
KM-stand laatst | 46.000 km |
ERVARINGEN
- 1.600 km
Sinds twee weken de auto in bezit en na zo\\\'n 1600 km een goede eerste indruk.
Het uiterlijk van de auto spreekt me nog steeds erg aan. Mooie lijn en details. Kleur Panther black staat goed, maar is wel snel vies. Interieur met het audiopack stijlvol en functioneel, blingbling Titanium sprak me niet aan. Radio/CD voldoet prima, opvallend goede ontvangst en prima geluid. Bluetooth werkt goed. Spraaksturing had voor mij niet gehoeven.
Afwerking is prima in orde. Ik heb geen slordigheden aangetroffen. De zit is niet beroerd maar is nog wel wat wennen.
Het rijden bevalt prima. De motor heeft een prettige, smeuiige karakteristiek. Hij pakt al bij lage toeren goed op en levert over het hele toerenbereik voldoende trekkracht. Motor is veel prettiger dan de wat nukkige Vectramotor met onregelmatig krachtontplooiing. De handelbaarheid is ook beter door de kortere draaicirkel dan de Vectra. Wegligging en sturen is zeker en scherp zonder reacties, waar de Vectra nog wel eens last van had. Op de snelweg rijdt de mondeo zeker en scherp, zeker comfortabel, maar de vectra had iets meer stabiliteit rechtuit. Het motorvermogen t.o.v. de Vectra scheelt 35 pk, maar dat merk je bij normaal rijden niet. Sterker nog, de auto is luier te rijden. Pas bij hoge snelheden vanaf zo\\\'n 150 merk je de pk\\\'s. Dan gaat de versnelling langzamer. Dat is op lange stukken met cruisecontrol geen probleem, maar kan tot aandringen leiden bij auto\\\'s met meer vermogen. In Duitsland de topsnelheid gechecked: Met een windje in de rug 194 op de GPS, er staat dan 200 op de teller.
PROBLEMEN
- 1.600 km
Nog geen problemen
Ruim een jaar in gebruik
- 46.000 km
Inmiddels rij is nu ruim een jaar in deze auto rond en heb er al een respectabel aantal (lease)kilometers op zitten. De mondeo heeft zich bewezen als een betrouwbare en comfortabele auto. De wegligging en handling is nog steeds zeer overtuigend. Over de motor ben ik ook nog steeds tevreden. Hij komt onder alle omstandigheden goed mee, protesteert niet bij lage toerentallen en pakt goed op. De remmen zijn uitstekend, maar soms wel eens wat lastig te doseren bij lage snelheden.
Na een jaar heb ik weinig klachten. Ik kan slechts twee hele kleine dingetjes bedenken:
- De ergonomie van de cruisecontrol vind ik niet handig. Er zijn onnodig veel knoppen die je bovendien met zowel links als rechts moet bedienen. Verder is de positie op het stuur onlogisch. De normale rijders positie is tien voor twee. Daar zou je met je vingers de knoppen moeten kunnen bereiken, niet onderop het stuur.
- Ford is trots op de ambient verlichting die onder meer inhoudt dat er ook verlichting is bij je voeten bij het instappen. Sfeervol, maar daarmee wordt het vuil op de matten wel erg geaccentueerd. Wie net als ik ook wel eens in zanderige of modderige omstandigheden rondloopt kijkt veel tegen het oplichtende vuil aan.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.