Ford Mondeo Wagon 1.6 16V Titanium (2008)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Mondeo Wagon 1.6 16V Titanium |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2008 |
Jaar van aanschaf | 2008 |
KM-stand laatst | 13.500 km |
ERVARINGEN
- 13.500 km
De auto werd na heel lang wachten ( al besteld in februari) en verschoven afleveringsdata eindelijk afgeleverd in juli.
Bereft een mondeo titanium wagon,
kleur: sea grey met de volgend optie\\\'s :
Privacy glas,
sportpack 1(5 spaaks 17\"velgen+sportonderstel+halflederen bekleding)
visibility pack 1 (auto. ruitenwisser+auto. lampen aan+ verwarmde voorruit)
Al met al een mooie auto geworden, was wel even afwachten hoe ie er in zijn totaliteit zou uitzien.
Het is een auto die heel ruim aanvoelt en ook is, wat een ruimte zeg, zowel voorin, achterin als in de bagageruimte.
Het dashboard is zeer overzichtelijk met leuke accenten(titanium) en een mooie cockpit met een niet ruim bemeten boardcomputer.
Hadden best meer functie\'s op gekund.
Tot nu toe, 3500 km gereden met geen klachten, behalve een achterlicht (kap) die aan de zijkant een beetje los zit,(zal wel door dealer verholpen worden) maar valt er zo niet af.
De motor, de 1.6 liter was natuurlijk ook wel even afwachten hoe die de meer dan 1400 kg zware auto zou gaan voortbewegen.
De motor had op zich wel iets zwaarder gekunt, maar echt scheuren op de nederlands wegen kan je toch niet meer, dus ik vind deze ruim voldoende.
De 2.0 liter motor heb ik van de dealer meegehad voor een proefritje, maar die 20 extra pk\\\'s die de 2.0 liter had, mis ik niet bij de 1.6, hij loopt lekker en als je iets doortrekt, tot 4 a 5000 toeren kom je iedereen wel voorbij.
Na ongeveer 13500 km met de mondeo, geen enkele klacht, niet zoals zovelen schreven : rammeltjes en piepjes, niets van dat alles.
Kan alleen maar vertellen dat het een dijk van een auto is en blijft.
En wat betreft de 1.6 motor (125pk), die voldoet wel aan de verwachtingen, maar het is natuurlijk geen racewagen.
Hij draait best wel een beetje toeren als je er mee doorrijd, maar dat deed de voorganger (peugeot) ook wel, vandaar dat ik er verder wel lekker mee kan rijden.
Topsnelheid nog niet gehaald, maar komt wel in de buurt van de opgegeven 180 km/h
Verbruik, over de 13500 km, is ongeveer 9,7 ltr / 100 km, allerzins aanvaardbaar omdat de motor toch wel een paar toertjes draait.
PROBLEMEN
- 13.500 km
na ongeveer 13500 km geen problemen gehad met de ford mondeo.
bij 20000 moet de auto naar de dealer voor de eerste beurt.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.