Ford Fiesta 1.5 TDCi Titanium (2016)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Fiesta 1.5 TDCi Titanium |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2016 |
Jaar van aanschaf | 2016 |
KM-stand laatst | 0 km |
Eerste (laatste) lease auto
September 2016 mocht ik een lease auto uitzoeken van mijn werkgever. De keuze was een Polo, Fiesta of Clio. Ik besloot voor de volgende auto te gaan:
Ford Fiesta 1.5 Diesel
Titanium uitvoering
Leren bekleding
Stoelverwarming
Het duurde ongeveer 10 weken totdat de auto werd afgeleverd. In die tussentijd reed ik rond in een Renault Clio uit de pool. Dit was voor mij meteen een mogelijkheid om te kunnen vergelijken.
De eerste ervaringen met de Fiesta waren echt positief. Omdat ik een aantal jaar als privechauffeur had gewerkt was ik gewend aan luxe, comfort en rust op redelijk hoge snelheid. Ik was bang dat de Fiesta daarom erg zou tegenvallen.
De auto is mij opvallend goed bevallen. Op de autoweg en snelwegen reed ik altijd ongeveer 30kmph op de GPS harder dan toegestaan. Het gemiddeld gebruik was 5.7L op 100 kilometer. Die valt mij niet tegen maar kan dus nog een stuk zuiniger bij minder hard rijden.
De stoelen waren bij mij uitgevoerd met stoelverwarming en lederen bekleding. Ik zie echt nooit een Fiesta met deze opties wat ik dus niet snap. Dit was maar een kleine meerprijs maar geeft de auto zoveel meer comfort.
De auto heeft twee keer een servicebeurt gehad en de facturen heb ik gezien. Deze waren om en nabij de 400 euro per stuk. Oliewisse, filtertje etc. Geen bijzondere dingen.
Pluspunten:
Zuinig!
Stil op hogere snelheid
Goede stoelen
Betrouwbaar
Opmerkingen:
De knoppen op het stuur hadden af en toe kuren. Heel sporadisch reageerde deze niet.
Al met al ben ik zeer positief over de Fiesta. Vorige week heb ik hem ingeleverd omdat ik van werkgever verander (zonder lease auto). Daarom mezelf maar meteen getrakteerd op een BMW 116i F20 2014 benzine.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren