Ford Escort 1.6i CLX (1996)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Escort 1.6i CLX |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1996 |
Jaar van aanschaf | 2007 |
KM-stand bij aanschaf | 162.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
UPDATE: vrouwlief krijgt een beetje een naam: ze heeft voor de tweede maal een Escort vermoord! In zijn laatste ritje voor verkoop is de onderkant (radiator, airco) in onzachte aanraking gekomen met een boomstam (?!). Inmiddels afgeleverd bij de sloperij...-zucht-
UPDATE: De voorloper van de leasemij is gearriveerd. Het Escortje zal nog weinig kilometertjes maken. Althans, voor ons: als het goed is er al een nieuwe eigenaar.
Na het tragische einde van onze vorige Escort 1.3 ui 1993 (zie review), hebben we een tijdje gebruik gemaakt van een Greenwheels Peugeotje. Praktisch en goedkoop wanneer je weinig rijdt en niet veel meeneemt, maar dat is het dan.
Gezocht en gevonden werd een 5 deurs Ford Escort uit 1996 met een 1.6 16-klepper. Reden om dat te doen: goedkoop in aanschaf, goedkoop in onderhoud, degelijk en ruim. Kortom: veel waar voor je geld.
Motor: soepel en sterk. 50 in zijn 5 of doortrekken naar 140 in zijn 4, hij pikt het allemaal. de eerste versnelling is el erg stroef.
Rijcomfort: zachte, soms iets deinende vering. geen bochtenridder. erg relaxed rijden.
Zitten:lage zit in vrij zachte stoelen, ook weer gericht op comfort. Bekleding is een erg aaibaar velours, wat in combinatie met kotsende kinderen niet erg grappig is...(kotsende kinderen is sowieso niet grappig)
Opbergen: in de cockpit niet heel veel aflegmogelijkheden. de achterbak is simpelweg groot. de klep kan ver open en in combinatie met redelijk lage tildrempel is dat makkelijk laden
Uitrusting: in deze laatste serie van de Ford Escort zitten twee airbags en airco! de standaardradio was daarentegen weer met cassettespeler (inmiddels vervangen door eigen radio/cd-speler). verder geen toeters en bellen.
Uiterlijk: een 5-deurs ford escort is niet heftig en wordt dat ook niet. in ons geval zit er wel een mooi donkergroen metallic lakje op. je kunt er goed mee voor de dag komen
PROBLEMEN
Trekstang zat niet goed vast. Deed ’BONK’ bij drempels. In no time verholpen bij Ford Garage Van Bunningen in Gouda.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.