Ford Cougar 2.5i 24V (1999)

autoreview

Ford Cougar 2.5i 24V (1999)

Signalement

UitvoeringCougar 2.5i 24V
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1999
Jaar van aanschaf2008
KM-stand bij aanschaf110.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Na jarelang in een Chrysler Voyager te hebben rondgereden werd het tijd voor iets sportiefs.
De eisen :

- sportief rijgedrag
- genoeg kofferruimte
- 4 persoons
- mooi uiterlijk
- V6

Waar kom je dan op uit, een Hyundai Coupé (nieuw model), Peugeot 407 coupé of een Ford Cougar.
De keuze was snel gemaakt, een Cougar, door een betrouwbaar motorblok en door het degelijke en doorontwikkelde onderstel (Mondeo) haal je iets degelijks in huis.

De boys (7-11 jr.) kunnen nog gemakkelijk in de kuipstoelen achterin, alleen als ze boven de 1.70m. komen moet papa een andere auto kopen voor mama, dan gaan ze daar maar achterin.....
Ook de kofferruimte is giga, een autovakantie met tent behoort tot de mogelijkheden.

Het motorblok is een lekker pittige 2.5L. V6 met 175pk. Ze hadden wel wat meer pk's uit de V6 kunnen halen, maar het volstaat.
Het brengt de 1300kg. vlot in beweging, vooral boven de 4000 rpm verandert de Cougar in een zogenaamd "kanon".
Met de tracktioncontrol uit wordt ook het accelereren een genot, in 8 seconden naar de 100 is mij al menigmaal met gemak gelukt !

Aangezien ik vroeger (1983) een Porche 911 targa heb gereden weet ik hoe sportief rijden behoord aan te voelen.
Met de Cougar zit dat wel goed.
Het contact met de weg is is gegarandeerd met een lekker stug onderstel en dito vering. Het sturen is daardoor zeer direct en zeer strak te noemen. Overhellen in een bocht is er bij de Cougar niet bij.
De handgeschakelde 5-bak is vlot te schakelen.

Over het verbruik moet je met een 2.5L. V6 niet zeuren, 1 op 10 is eerder regel dan uitzondering, maar als je een Voyager 3.3 V6 hebt gereden (1 op 6) is dit zeer zuinig te noemen !

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.