Fiat Stilo 2.4 20v Abarth (2002)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Stilo 2.4 20v Abarth |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Semi Automaat |
| Bouwjaar | 2002 |
| Jaar van aanschaf | 2002 |
| KM-stand bij aanschaf | 12 km |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Mooie auto, complete uitrusting, maar wat het voor mij deden waren de Selespeed versnellingsbak; die superrelaxed schakelt en als je een keer geen zin hebt kun je em ook als volautomaat rijden. Verder de lekkere 5-cylinder motor die toeren wil maken maar ook zeker niet erg vind lekker snel door te schakelen bij het cruisen. En tot slot de stoelen, ze worden aangeduid als sportstoelen, zijn echter niet wat je in vergelijkbare sportieve modellen wel tegenkomt, namelijk kuipen of voorgevormd en dus smal. Personen met een fors postuur kunnen hier dus ook prima in zitten.
Met een beetje oefening en beheerste rijstijl is 9,6 l/100km goed te halen, wat natuurlijk niet super is, maar ja, het is dan ook wel een 2.4.
Het Connect systeem is ambitieus van opzet, op sommige punten moet nog wel een software update aan te pas komen voordat het echt als ’af’ bestempeld mag worden. Navigatie, audio en telefoon om maar wat te noemen zijn wel mooi geintegreerd en makkelijk te bedienen. Hoge ’geek’ factor.
PROBLEMEN
GSM-achtige zoemtoon in slechtere radiozenders en de positie van de audio-cd wordt niet onthouden en begint dus telkens bij het begin van een rit bij track 1.
Enkele weinig gebruikte opties blijven niet geselecteerd in het Connect systeem, dit is niet storend, wel slordig.
De wisselaar geeft af en toe no-cd terwijl ie helemaal vol zit, waarschijnlijkt komt dit voor wanneer de motor gestart wordt tijdens de initialisatie en er een spannings dip is.
Mensen die een 3-deurs kopen, neem niet optie ’718’ (Hifi, 260W, 8-speakers), want je krijgt geen 8-speakers maar gewoon de standaard 6 slechts aangevuld met een matige subwoofer voor 450 Euro. Vroeger werd deze set zelfs verkocht als zijnde van Bose en veel mensen zijn daar ’ingetrapt’.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

Lezersreacties (0)
Reageren