Daihatsu Young RV 1.3 16V XTi (2001)

autoreview

Daihatsu Young RV 1.3 16V XTi (2001)

Signalement

UitvoeringYoung RV 1.3 16V XTi
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2001
Jaar van aanschaf2014
KM-stand bij aanschaf76.000 km
KM-stand laatst114.000 km
Lezerswaardering: 85%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Zo goedkoop kan autorijden zijn ...

  • 101.000 km

In de zomer rijd ik meestal met mijn MR2, maar ook als 'tweede auto' heb ik het afgelopen jaar meer dan 22.000 met deze Daihatsu gereden. Ik gebruik de auto in de winter dagelijks voor woon-werk verkeer (70 km).

De YRV heeft een paar grote pluspunten die hem extra geschikt maken om in combinatie met een andere (lees: spannendere) auto te rijden:
- 850 kg (dit betekent dat ik per maand maar 42 (!!) euro kwijt ben aan belasting en verzekering)
- bij een rustige rijstijl: 1:16
- volledig in Japan gebouwd (hoewel de auto door de vorige eigenaar in verband met het installeren en weer verwijderen van een geluidsinstallatie, volledig uit elkaar is gesloopt, is er geen rammeltje te horen)
- storingsvrije 1.3 motor, die gezien het lage gewicht ruim voldoende power geeft
- airco en trekhaak
- behoorlijk ruim: als het moet, passen er ook nog 5 mensen in.

Ik heb de auto in augustus 2014 voor 1.900 euro bij een particulier gekocht. Mijn garage heeft 'm voor 900 euro volledig opgelapt (alle filters vervangen, nieuwe vier-seizoenen banden etc.)

Het afgelopen jaar heeft zich maar één defect voorgedaan. De accu heeft het begeven. Geen wonder: volgens de ANWB'er was deze uit 2006!! Er is wat lichte roest, maar dit komt vooral door een kleine schade bij het linker voorportier. Reden ook dat de centrale vergrendeling op die deur niet werkt.

Uiteraard is het flink inleveren wat betreft het comfort (ik was gewend aan een BMW 320i uit 2006). Maar als ik uitrekenen wat die auto mij per km heeft gekost en wat ik nu kwijt ben ...

** update 17 oktober 2015

Begin september is de Dai voor keuring en beurt naar de garage geweest. Dat viel niet mee: 960 euro. De kosten bestonden vooral uit arbeidsloon want er moest het nodige gebeuren.
- benzinevulpijp vervangen (deze was volledig weggeroest: loopt zonder bescherming achter het linker achterwiel naar de benzinetank). Gelukkig kon mijn garage voor 100 euro een tweedehands op de kop tikken.
- wiellager
- remmen voor, ook de remtang

Sindsdien heb ik weer 2000 probleemloze km afgelegd. Toch hoop ik uiteraard dat het hier voorlopig bij blijft, anders zal ik de titel van deze review moeten aanpassen.

Overigens: als ik de komende maanden zonder problemen 20.000 km kan rijden en de YRV over een jaar nog voor 1000 euro kan verkopen, zit ik met de km kosten altijd nog op 18 ct (inclusief brandstof).

Still going strong ...

  • 114.000 km

Sind de vorige update was ik alleen nog 285 euro voor een beurt met APK kwijt. En 60 euro voor een sterreparatie. Hij start altijd (ook als hij twee weken stil heeft gestaan), motor loopt mooi en er piept en kraakt nog steeds niets. Ik heb deze auto afgelopen winter dagelijks voor woon-werkverkeer gebruikt (70 KM vv) en hij heeft me niet één keer laten staan. Daarnaast heb ik er twee wat langere reizen mee gemaakt naar Luxemburg / Duitsland. Het is allemaal verre van comfortabel natuurlijk, maar als je geen haast hebt en de gebruikskosten steeds in het achterhoofd houdt, is daar goed mee te leven. Het wordt steeds moeilijker om later dit jaar afscheid te nemen van - zoals wij hem liefkozend zijn gaan noemen - 'het autootje' ...

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.