Signalement
| Uitvoering | Spring Electric 45 Comfort Plus Orange Pack |
|---|---|
| Versnellingen | 1, Automaat |
| Bouwjaar | 2022 |
| Jaar van aanschaf | 2026 |
| KM-stand bij aanschaf | 71.000 km |
| KM-stand laatst | 80.700 km |
Onze eerste EV, na 42 jaar brandstofauto's
Eind april 2026 kochten we onze eerste EV, na 42 jaar brandstof auto's te hebben gereden, zowel zakelijk als prive vond ik dit best en dingetje.
Onze vorige auto moest voor reparatie naar de garage, we kregen gekscherend een Magnetron mee. ( Leapmotor T03 leenauto) Omdat we al een tijdje bezig waren met het inlezen op een EV waren we aangenaam verrast hier eens een dagje mee te mogen sturen dit werd uiteindelijk bijna een week.
We rijden vier keer per week woonwerk 60 km snelweg en verder prive weinig snelweg.
Na deze week waren we om, en zijn opzoek gegaan naar een voor ons passende EV.
Onze laatste brandstof auto was een Citroen Picasso automaat, hiervoor reden we Opel Agila, Fiat Panda, Citroen C3. De laatste was voor ons al erg luxe, maar automaat was nodig gezien lichamelijke kwesties.
Na een proefrit met de Spring, was ik om, en na een tweede ritje werden we het snel eens met de garage. De eerste weken vond ik qua bereik en laden best spannend, maar we konden langs iedere benzinepomp rijden met een glimlach van oor tot oor.
Het is echt een instap model qua EV dat snap ik zelf ook wel dus kom daar niet mee het is geen EV van 40.000,- maar voor ons voldoet hij prima, op de snelweg in de ochtendspits van 7 uur, komt hij prima mee en in de middag om 15:00 uur terug is het ook geen probleem.
Laden doen we thuis, een fase gaat prima we hebben zonnepanelen en voor de rest betalen we 21 cent per Kwh. Heb na 6600 km een berekening gemaakt van puur de Kwh kosten/km die waren 2,34 cent.
We zijn nu op 1 november bijna 10000 km verder na aanschaf en de Spring bevalt ons nog steeds prima, het is uiteraard een butget EV. Maar hij brengt ons waar we willen zijn en alles in de auto werkt prima. Laden doen we op onze eigen oprit met een mobile oplader die ik een wat meer permanentere plek op de buitenmuur heb gegeven.
Voor ons is het dus een prima stap geweest, mochten we een langere rit moeten maken, dan is onze Spring uitgevoerd met een snellader welke wij overigens nog niet hebben gebruikt.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.








Lezersreacties (0)
Reageren