Cupra Leon 1.5 e-Hybrid VZ Performance (2026)

autoreview

Cupra Leon 1.5 e-Hybrid VZ Performance (2026)

Signalement

UitvoeringLeon 1.5 e-Hybrid VZ Performance
Versnellingen6, Automaat met dubbele koppeling
Bouwjaar2026
Jaar van aanschaf2026
KM-stand bij aanschaf12 km
KM-stand laatst12 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Toedeloe Skoda, Hallo Cupra !

  • 12 km

Na bijna 2 jaar probleemloos in een Skoda Octavia PHEV te hebben gereden, heb ik gisteren een kakelverse graphene grijze Cupra Leon ST performance ( 272 pk) in ontvangst genomen. Ook een PHEV, want een andere aandrijflijn is in NL niet leverbaar. Aan gezien het ook een VAG produkt is komt de wagen grotendeels overeen met de Skoda. Maar na de eerste 50 km zijn er toch wel wat verschillen opgedoken.

Het eerste wat opviel, was de binnenruimte, die merkbaar minder is dan bij de Skoda. Voor mij is het echter nog steeds ruim voldoende. Ook is de auto merkbaar lager.
De zitpositie is wel een stuk(je) beter. Ik zit als gegoten in de lederen sportstoelen. Ook het dashboard is een stuk spannender van vormgeving. Andere zaken die afwijken van de Skoda: er zijn iets meer rolgeluiden te horen in het interieur, en key-less entry werkt alleen bij de voorportieren. Bij de Skoda op alle deuren. Wel heeft de Cupra een stuk groter bereik: 130 km puur elektrisch onder ideale omstandigheden, en ± 800 km op benzine.

Maar verder kan ik er nog niet veel over zeggen. Ook moet de ster beoordeling nog niet al te serieus worden genomen. Daarvoor is het nog te vroeg. Verder info volgt, zodra er meer kilometers zijn gemaakt.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.