Citroën Xantia 1.9 TD SX (1994)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Xantia 1.9 TD SX |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1994 |
Jaar van aanschaf | 1999 |
KM-stand bij aanschaf | 172.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Is een prima reisauto en een uitstekende trekauto. Je kunt, vooral als je de achterbank neerklapt, een gigantische berg spullen meeslepen.
Voelt in de stad een beetje lomp/log aan en je hebt dan ook last van het beperkte zicht naar achteren. Drempels zijn echter weer geen enkel probleem voor de hydro pneumatische vering en dat is tegenwoordig toch wel prettig. Tot mijn grote geruststelling vertoont de wagen ondanks summier onderhoud nagenoeg geen roestvorming en dat is wel eens anders geweest bij Citroen. De dieselmotor doet zijn werk goed en, als hij op temperatuur is, bijna geluidloos. Bij een kruissnelheid van zo"n 140km p/u (in het buitenland uiteraard) loopt de motor als een naaimachine en heeft dan een verbruik van 1 op 12,5. Bij woon werkverkeer in Nederland loopt hij ruim 1 op 15 en dat vind ik netjes.
PROBLEMEN
Voor wat de grote dingen betreft valt het op dat inmiddels al twee keer de koppeling is vervangen 1e x bij 142.000 km (vorige eigenaar en door mij weer bij 275.000 km. Daarnaast is de startmotor bij 210.000 vervangen. Verder zijn er geen "vreemde"zaken te noemen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren