Citroen Grand C4 SpaceTourer PureTech 130 Business (2020)

autoreview

Citroen Grand C4 SpaceTourer PureTech 130 Business (2020)

Signalement

UitvoeringGrand C4 SpaceTourer PureTech 130 Business
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2020
Jaar van aanschaf2020
KM-stand bij aanschaf10 km
KM-stand laatst127.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Ruime, betrouwbare en comfortable metgezel

  • 127.000 km

Ik heb deze auto 5 jaar lang als leaseauto mogen rijden en onlangs moeten inleveren.

Ik was 5 jaar terug bewust op zoek naar een ruime auto met 7 zitplaatsen vanwege het feit dat mijn vrouw en ik vier kinderen hebben. Zowel qua prijs als ruimte kwam de Citroën er gewoon heel erg goed uit. Het is erg jammer dat het aanbod aan nieuwe ruime 7-zitters 5 jaar later zo ontzettend is teruggelopen.
In de afgelopen heb ik bijna 127.000 kilometer met de auto gereden en daardoor een goed oordeel kunnen vormen.
Het was een Business Editie waar voor mij eigenlijk alle opties al op zaten.

Als kleur werd het destijds een witte omdat ik geen budget meer had voor metallic lak. Een zwarte was mogelijk maar voor mij geen alternatief, dan liever een witte. Later bleek ik door mijn werkgever in een verkeerde categorie geplaatst en was het eigenlijk qua budget mogelijk, maar toen stond ie al voor de deur

COMFORT ++
Ik vond de auto erg comfortabel, zonder weeig te zijn. De stoelen zaten goed
Wat we ook fijn vonden was dat de middelste rij 3 gelijkwaardige stoelen had (33-33-33) ipv 40-20-40. Daardoor zat iedereen eigenlijk wel goed (tenzij je heel dik of breed bent). Ik vind een "20" stoel voor langdurig vervoer onwaardig.

RUIMTE ++
De auto werd regelmatig volgeladen met 6 personen (en op vakantie nog bagage in en op de auto). De Citroën vond dat allemaal prima. Ook op de achterste zitrij kun je nog aardig zitten, mits de passagiers op de middelste rij wat inschikken middels de verschuifbare stoelen en de achterpassagiers niet bovengemiddeld lang is.
Ook qua kofferruimte vond ik de auto fenomenaal en ik word er een beetje droevig van dat ik dit soort ruimte eigenlijk nergens meer terugvind in nieuwe auto's.
Als ik in de toekomst weer de mogelijkheid krijg om een MPV-achtige auto te rijden (elektrisch of plug-in) met voldoende binnenruimte, zal ik die kans niet laten schieten.

BETROUWBAARHEID ++
In die 5 jaar heeft de Citroën mij geen enkele keer in de steek gelaten. Enkel een van de dagrijverlichtingsunits heeft het na bijna 4 jaar begeven. Omdat dit een afkeurpunt bij de APK was en de unit niet op voorraad was, was ik de auto een extra dag kwijt.
Maar verder geen storingen, pech, etcetera.

BEDIENING +/-
De auto was zijn tijd ver vooruit door heel veel knoppen al weg te bezuinigen en via het scherm te laten lopen. Het was OK, maar voor veel gebruikte functies zijn knoppen toch fijner.
Apple Carplay werkt goed, wel alleen bedraad. Een enkele keer de auto opnieuw opstarten als ie Carplay niet kan vinden (maar dat heb ik in mijn nieuwe auto ook alweer eens gehad)
Het scherm is voor de huidige tijd niet erg groot, maar ik vond er mijn weg in.
Het systeem start wel vrij langzaam op, dat was minder.

PRESTATIES +
Met een 1.2 liter 3-cilinder moet je geen wereldprestaties verwachten, maar ik vond de respons voldoende, ook met volle belading. Met name op kruissnelheden is het een superfijne auto, in de stad voelt de auto zich wat minder thuis.
Bij voldoende budget had ik liever de automaat genomen, maar dat is er dus niet van gekomen.


10,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.