Signalement
| Uitvoering | C5 Tourer BlueHDi 180 Collection Business |
|---|---|
| Versnellingen | 6, Sequentiële Automaat |
| Bouwjaar | 2016 |
| Jaar van aanschaf | 2026 |
| KM-stand bij aanschaf | 215.340 km |
| KM-stand laatst | 215.340 km |
de tweede generatie treedt toe
Lange tijd heb ik getwijfeld tussen een practische auto erbij of een auto voor de leut (C6). Uiteindelijk is de keuze op een C5 tourer exclusive gevallen, kleur: antraciet grijs, 2l HDi met blauw toegevoegd. Het [practische heeft gewonnen, hoewel mijn Nederlandse garagehouder aangaf, het is een te warm gewassen C6. Het is maar hoe je het brengt. Op 18 juli jl. de auto opgehaald, en sindsdien er al zo'n 1500 km mee gereden. Vanuit het midden van Frankrijk naar het Zuiden en vervolgens naar Nederland. Wel even wennen aan alle electronica en waar de knoppen zitten. Ook wennen aan de extra's zoals massage stoel voor de bestuurder, maar wat wel duidelijk werd is dat de verwarming/airco aanzienlijk beter is dan die van de eerste generatie. De knoppen en handels zijn net even anders, zeker doordat veel op het stuur zit. De claxon is dus bijvoorbeeld niet het hele midden maar twee knoppen aan weerzijde van het stuur. Waar je bij de eerste generatie makkelijk alles kunt vinden (gewoonte), is het nu wel even zoeken en kijken hoe een en ander moet. Duidelijk een andere logica, een logica welke mogelijk de auto bij het brede publiek minder geliefd heeft gemaakt.
Vandaag was ik even boodschappen aan het doen en er liep iemand langs met het compliment van mooie lijn en kleur. Ik miet nog uitzoeken hoe de telefoon met meer wordt gekoppeld dan alleen bellen en gebeld worden. Allemaal zaken die je niet in enkele dagen onder de knie hebt.
Het verbruik, tja, eerst na 1000 km getankt toen ik nog 20% tankvulling had, gemiddeld verbruik ruim 1:16 over een traject met sterke wind op de kop, veel bochten en stijgingen van 7% of meer en natuurlijk af en toe even de trekkracht uit proberen. En dan merk je in de bergen weer het verschil met benzine. De laatste houdt het tempo minder goed vast dan een diesel voertuig. Binnenkort weer een lang traject maar dan met minder stijgingen en mogelijk wind op de kont. Ben benieuwd naar die verbruikscijfers. Maar ja het idee van op één volle tank van huis naar huis te kunnen rijden, zo'n 1150 km, is toch wel erg leuk.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.







Lezersreacties (0)
Reageren