Citroën AX 11 TE (1990)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | AX 11 TE |
|---|---|
| Versnellingen | 4, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 1990 |
| Jaar van aanschaf | 2004 |
| KM-stand bij aanschaf | 204.500 km |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
De ax heeft mij altijd geboeid als kleine auto. Ik heb hem nooit als stadsauto gezien maar altijd als beginners of low budget auto. Deze laatste 2 ben ik dus ook. De ax is mijn eerste auto. Het is een axion uitvoering: meegespoten bumpers, wieldoppen, van binnen stelbare spiegels. Ik heb de auto gekocht met net iets over de 2 ton op de teller. Veel vinden een auto dan al ’áf’. Dit vind ik dus totaal niet, mits goed onderhouden. De auto is altijd huurauto geweest bij de dealer in meppel, en heeft dus stipt onderhoud gehad, om de huurders niet in de steek te laten. Zo is bij 190000 km veel vervangen: alle schokbrekers, remschoenen en blokken, voor en achter dus. Remschijven, dynamo, accu, koppakking, koppeling, complete uitlaat. Zo’n auto kun je dus vertrouwd kopen. Heb er slechts €600,= voor betaald. Zelf rijd ik erg veel voor mijn werk. Daarom dus in 1,5 jaar tijd een ton gereden. Ik rij veel op de snelweg, en mede door een open (sport) lucht filter rij ik er bij 110 kmh 1 op 24 mee, en dan rij ik echt constant! Door zo’n sportfilter is de 1.1 motor zuiniger, en heeft meer prestaties. Was voorheen 0-100 in 12,6 en top van 165 na montage van open luchtfilter 0-100 in 10,9 en een top van 180. Had nooit gedacht dat het zoveel scheelde. Ook leuk bij stoplichten, 10,9 sec. is best snel! Bij komend voordeel is bij het vloeren van het gaspedaal komt een zeer sportief zwaar grommend geluid vrij, waardoor veel mensen denken dat er een dikke auto aankomt.. das echt lachen. In de stad, bij echt racen krijg ik hem niet onder de 1 op 16! Geweldig! Aan vaste maandlasten heb ik 8 euro wegenbelasting en 17 euro wa verzekering. Ik heb niet gekozen voor een diesel omdat zo’n benzine ax haast net zo duur is, vlotter is en stiller is. Daarnaast hebben veel ax diesels al veel gelopen en zijn ze in aanschaf wel een keer zo duur. Qua rijden is het een puur genot: Comfortabel, ruim en overzichtelijk. Het dachboard is erg hoekig maar daarom erg eenvoudig. Door de hoge kilometer stand heb ik de compressie laatst laten meten. Dit bleek nog erg goed te zijn. Ze vroegen me of de motor ook olie nam. Voor het verversen staat de peilstok altijd nog op max. geen drup olie neemt hij dus.
Wat verder nog een leuk punt is, is de 4 bak. De tweede en derde versnelling zijn erg lang, je kunt dus erg lang doortrekken. Een voorbeeld is in de drie, deze loopt lekker weg bij 40 kmh (daaronder spurt hij tegen) en loopt door tot de 135 kmh. Al met al een uiterst betrouwbare goedkope benzine auto, waarmee je veel plezier kunt maken!
PROBLEMEN
Banden vervangen bij 280000km en 350000, zijn nu weer glad
Achterkep sluiting vervangen
Aandrijfassen (homokineten) vervangen bij 240000
remzuiger vast bij 250000 (reinigen)
startmotor bij 310000
roest is echt WEINIG ! heb alleen onder bij de koplamp onder de motorkap (beide kanten) een stukje ingelast, hier blijft altijd water staan. Wel goed ingsmeert met het roeststoppende OWATROLL (vraag ernaar bij uw verfwinkel). Verder wanneer ik een plekje zag komen met owatroll in gesmeerd, en de roest stopt echt! Kijk hierbij ook aan de onderzijde van de auto en in de wielkasten.
Auto heeft me nooit in de steek gelaten, zelfs niet bij -15!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lees ook

Een Maybach is eigenlijk maar €36.000 duurder dan een reguliere S-klasse

In het VK is de populairste nieuwe auto inmiddels Chinees

Mercedes-AMG GLC 53: De eerste GLC met zescilinder is relatief goedkoop

Ondanks AMG-prestaties ligt de nadruk bij CLA Shooting Brake meer op comfort dan op dynamiek
