Chrysler Voyager 2.5 CRD SE (2003)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Voyager 2.5 CRD SE |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2003 |
Jaar van aanschaf | 2006 |
KM-stand bij aanschaf | 118.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Ik kreeg deze auto bij mijn nieuwe werkgever, het is eigenlijk een Dodge Ram Van, dus met grijs kenteken. Ik kreeg hem in maart 2006 met 118000, we zijn nu 8 maanden en 42000km verder. Als ik zelf iets mocht kiezen was deze het niet geworden.
Ten eerste is de uitrusting echt crisis; er zit niet eens een klokje in, en de deuren moeten met de sleutel in het slot worden geopend. Daar is dan mee te leven, maar het grootste punt van ellende is de koppeling! Die gaat zo zwaar dat je denkt dat je in vrachtwagen uit de jaren 50 rijdt. als je dagelijks file hebt - onontkoombaar in de randstad - gaat het vrij snel pijn doen aan je linker voet, enkel, knie en heup.
Dan is de versnellingsbak zo beroerd dat je soms met grof geweld de pook in de juiste versnelling moet duwen, dat je je verbaast dat het blijft werken. De motor heeft redelijk wat kracht, maar alleen tussen de 2000 en 3000 goed bruikbaar. daarboven maakt ’ie best veel herrie, en onder de 2000 is het echt traag. Van een diesel verwacht je bij weinig toeren dat ’ie blijft lopen, maar als je iets te snel de koppeling op laat komen valt hij dood, dan geef je wat gas bij met een slippende koppeling, maar dan slipt het alleen maar en gebeurt er nog niets.
De vering is amerikaans, gevoelloos en slap, je moet er van houden, en dat doe ik niet. Met drempels moet je echt oppassen, er komt vaak wat aan de grond. De rechtuitstabiliteit is er niet je moet constant corrigeren. Gelukkig is het weggedrag wel voorspelbaar, hij zal je niet verrassen.
De stoelen zijn veel te zacht en kunnen niet goed ingesteld worden, gelukkig heb ik mijn eigen ASS stoel erin. Deze grijze uitvoering heeft een tussenschot, daar zit glas in, wat onder een hoek had moeten staan, nu zie je ’s avonds de tegenliggers ook in je achteruitkijkspiegel (via dit glas). Wat ik ook heel irritant vind is dat de schuifdeuren een zware veer hebben zodat ze vanzelf weer dicht schuiven, je moet ze dus altijd helemaal opendoen. En even één keer de ruitenwissers gebruiken kan niet, gewoon aanzetten en op tijd weer uitzetten. En de richtingaanwijzer gaat niet altijd vanzelf terug, en juist als je dat niet wilt doet hij het wel.
Tijd voor wat positieve geluiden!
Als je rustig rijdt is het een prettige reis auto, zeker als je niet harder dan 100 - 110 rijdt, daarboven wordt het wel een herriebak. De motor is wel sterk, optrekken gaat vlot, en ook met lading kun je prima meekomen, de top ligt op 186 km/u (gps), en dat vind ik best netjes. De speakers zijn erg goed, zeker ook belangrijk. Ook de verwarming en airco presteren erg goed.
Ondanks de lijst met problemen hieronder vind ik de betrouwbaarheid goed. Wat ook prettig is, is het formaat en het voorkomen, als je voorrang hebt, krijg je het ook.
Het verbruik ligt tussen de 1 op 11 en 1 op 13, schijnt voor een dergelijke auto normaal te zijn, maar ik vind ’m best dorstig.
Hij gaat er in januari uit, en dan mag ik weer geel kenteken rijden, erg prettig weer 4 stoelen en rondom glas. Toch een nadeel die dode hoeken, al een paar keer bijna een fietser aangereden om dat die dan net niet te zien zijn.
De volgende auto wordt een Toyota corolla verso dynamic 2.2 d4d. Ik kijk er naar uit!
Update 18/12/06: Na aanhoudende lichamelijke klachten t.g.v. de zware koppeling, is de auto voortijdig naar de lease maatschappij teruggegaan.
PROBLEMEN
De beurt bij 120000 was een hele dure, gelukkig betaalt de lease club dit, anders was ik nu falliet. Voor 3500 euro is er verspijkerd, naast distributieriem en grote beurt, nieuwe remschijven, nieuwe draagarm rubbers, reactie stangen, banden rondom, etc.
Twee keer na een week stilstaan was de accu dood, maar na een starthulp ging het weer. En volgens de garage is de red top optima echt de beste accu voor deze auto. Wat een bla.
Er was nog een handrem modificatie, maar nu werkt het nog niet echt goed.
De koppeling en het slechte schakelen schijnt niet te verbeteren te zijn. Dan is er nog een keer de airco condensor vervangen vanwege steen inslag (doe er dan een rooster voor af fabriek!!!!), en de achteruitrijlichtenschakelaar is vervangen.
Dus al met al valt het mee met de ellende, maar helaas niet met de kosten. Ik ben blij dat ik deze auto niet privé rijd.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.