Chevrolet Spark 1.0 LS BiFuel (2012)

autoreview

Chevrolet Spark
Chevrolet SparkChevrolet SparkChevrolet SparkChevrolet SparkChevrolet SparkChevrolet SparkChevrolet SparkChevrolet SparkChevrolet SparkChevrolet SparkChevrolet SparkChevrolet SparkChevrolet SparkChevrolet SparkChevrolet SparkChevrolet SparkChevrolet SparkChevrolet SparkChevrolet SparkChevrolet SparkChevrolet Spark

Signalement

UitvoeringSpark 1.0 LS BiFuel
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2012
Jaar van aanschaf2012
KM-stand bij aanschaf37 km
KM-stand laatst24.421 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

"Eerste ervaringen" - (9 jan '12 - 267 km)

  • 267 km

Zoals verwacht, heeft de auto niet de versnelling zoals de Ford Mondeo die ik hiervoor had. Echter als de auto eenmaal op snelheid is, dan is het een fijne auto, ook op de snelweg. Het motorgeluid valt alles mee en bij op tijd terugschakelen is ook inhalen goed te doen.
De auto heeft airco, een goede audio installatie met USB en ipod aansluiting en natuurlijk een CD sleuf.
Het leukste aan deze auto is (waarvoor ik hem ook gekocht heb) het tanken!! Voor € 9,75 de tank volgegooid (was voor 3/4 leeg).

Auto een maand in bezit

  • 2.468 km

Ik heb de auto nu een maand in bezit en de auto bevalt goed. Inmiddels gewend aan het mindere vermogen van de auto tov de vorige. Bij het invoegen op een drukke snelweg met een korte invoegstrook goed opletten, want de 100 km/h wordt dan nog niet gehaald. Wanneer alleen op 120 km/h wegen wordt gereden, dan is het verbruik op gas circa 1 op 12.5 (8 liter/100 km). Bij 100 km/h wegen daalt het verbruik naar circa 1 op 14.
De laatste dagen in de sneeuw is leuk met deze auto. Met winterbanden is de auto niet van zijn spoor te krijgen.

2 maanden in bezit

  • 4.875 km

De auto bevalt na twee maanden nog uitstekend. Geen rammeltjes of piepjes, de auto zit degelijk in elkaar.
Inmiddels de europeese set verloopnippels gekocht voor het LPG tanken. In deze set zit een nippel die langer is dan de standaard bij de auto geleverde nippel, die als nadeel had dat bij het LPG tanken de dop van de benzinetank afgehaald moest worden. Met deze verloopnippel is dat niet meer benodigd.
Laatst een tank vrijwel in de bebouwde kom leeggereden en de auto was daar veel zuiniger dan op de snelweg waar ik meestal rijdt.

Auto 5 maanden in bezit

  • 8.838 km

Na 5 maanden bevalt de auto nog steeds prima. Vanwege de vorm van de motor kap,zijn er door steenslag al diverse beschadigingen van de lak.
Qua verbruik nog geen verschil kunnen ontdekken tussen zomer- en winterbanden.
Omdat ik vrijwel alleen maar snelweg rijdt, vind ik het grootste gemis de cruise control. Wellicht dat ik in de toekomst een cruise control van John Gold laat inbouwen.

De auto een jaar in bezit

  • 22.848 km

Op dit moment heb ik de auto een jaar in bezit en de auto bevalt na 22848 km nog steeds goed.
De eerste beurt bij 15.000 km kostte € 238. De brandstofkosten over het eerste jaar waren € 287 voor benzine en € 1283 voor LPG. Zie ook de verbruiksmeter voor extra info.
Op LPG een gemiddeld verbruik van 1 op 12.7, wat neerkomt op € 0,07 per km. 1 op 12.7 is circa 15% meer dan de fabrieksopgave.
de overige kosten zij motorrijtuigenbelasting € 0,00 (de auto is vrijgesteld) en verzekering met 80% noclaim € 24 per maand.
De klimaatbeheersing (airco en verwarming) werkt goed evenals het audiosysteem, al hadden er achterin betere speakers geplaatst kunnen worden.
In het gehele eerste jaar hebben zich geen problemen voor gedaan met de Spark, tot zover een betrouwbare, goedkope auto.

Update

  • 24.421 km

Ondanks een lekke winterband en dat kostte € 86 om te vervangen door een nieuwe.
Er is nog geen enkele storing of probleem geweest.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.