BMW X5 xDrive45e (2021) #2
autoreview

Signalement
| Uitvoering | X5 xDrive45e |
|---|---|
| Versnellingen | 8, Sequentiële Automaat |
| Bouwjaar | 2021 |
| Jaar van aanschaf | 2024 |
| KM-stand bij aanschaf | 74.330 km |
| KM-stand laatst | 95.000 km |
Eerste jaar met de X5
- 93.372 km
Inmiddels zit het eerste jaar met deze auto er al weer bijna op.
Vorig jaar deze auto gekocht met ruim 74.000km op de teller, en ruim 3,5 jaar oud, uit de BMW premium selection.
Het afgelopen jaar geen noemenswaardige problemen gehad, slecht 1x software matig dingetje (ritten werden in de app niet meer geregistreerd, waardoor o.a. verbruik bekijken niet mogelijk was)
Auto voornamelijk voor woon/werk verkeer gebruikt, en 1 wintersport vakantie.
Aandeel volledig elektrisch ligt rond de 60%, waardoor de verbruikskosten (eigen zonnepanelen met overcapaciteit) binnen de perken blijven.
Pluspunten: een heerlijke 6 cilinder, die vlekkeloos samenwerkt met de electro motor.
Luchtvering is erg comfortabel. Audio B&W is prima, stoelverwarming erg fijn, en de "assistentie systemen" zijn gelukkig zo in te stellen dat ze zich niet teveel bemoeien met het rijden :-)
Nadelen: soms gebrekkige communicatie met BMW of de dealer. Men wil eigenlijk het liefst zelf banden verkopen van Pirelli. Als je een vraag stelt over de aanschaf van ster banden (BMW approved) bij een universele bandenboer, proberen ze je zo vaag mogelijke antwoorden te geven, of het bos in te sturen.
Samenvattend: prima auto, op naar het 2e jaar..
Aanvulling eerste jaar
- 95.000 km
Inmiddels deze auto al weer een jaar in bezit.
Het is een hele fijne auto in dagelijks gebruik.
Hierbij nog wat cijfers: totaal ruim 20.000km gereden (inclusief 1 wintersport), waarvan 11.750km volledig elektrisch.
In totaal 907 liter getankt (E5) wat dus neerkomt op een gecombineerd verbruik van 1 op 22,2
Voor dit type auto erg netjes.
Kosten voor motorolie en remvloeistof (met nog een verplicht filter erbij)
totaal voor dit jaar ruim € 700,-
Inmiddels ook overgestapt van dealer, naar tevredenheid, dus dat kleine issue is ook opgelost.
Op naar het volgend jaar, en dan waarschijnlijk kijken naar een 50e.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.




Lezersreacties (0)
Reageren