BMW 330e iPerformance (2016) #3

autoreview

BMW 3-serie
BMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serieBMW 3-serie

Signalement

Uitvoering330e iPerformance
Versnellingen8, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2016
Jaar van aanschaf2016
KM-stand laatst29.500 km
Lezerswaardering: 46%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

  • 20.750 km

Ik schrijf dit stuk ook zoals mijn persoonlijke ervaring (verwacht dat er wel wat mensen zullen reageren met een ander idee)

Ten eerst kreeg ik de mogelijkheid om van een 320i naar de 330E te veranderen vanwege alle financiële "voordelen" (voordeel per maand bijna 220 euro netto bijtelling ten opzichte van de vorige auto).

De auto is wat je kan verwachten van een BMW. nog geen last van vreemde geluiden of iets kapot. Qua comfort 19 inch met runflat op een M-pakket is gewoon stug en laat te wensen over maar was ook een persoonlijke keuze qua uitstraling en niet comfort ;). Een collega heet een 330e sport met 18 inch en rijd stukken comfortabeler en stuurt ook stukken lichter! dus dit is een keuze die je zelf kan beinvloeden

Enige probleem qua betrouwbaarheid, vandaar 3 sterren, is dat zowel de zomerbanden 19inch (12.000 km), als winterbanden 18 inch (9.000 km) last hebben van het fenomeen cuppen. (verkeerde slijtage = schuld van alle rotondes in Nederland volgens de dealer). Ondanks dat ik maandelijks mijn bandenspanningen etc. controleer. Het vervelende rijgeluid wordt sterker omdat de auto stil is tijdens het elektrische rijden, dit beinvloedt niet het rijgedrag van de auto.

Rijervaring. De auto is rap maar niet consistent in acceleratie op lage snelheid. De verbranding en electromotor werken naar mijn mening niet optimaal vanuit een laag toerental. Er onstaat een soort van dip in vermogen (ouderwetse turbo die vertraagd opstart) waardoor je moet wachten op vermogen.

Het belangrijkste punt van deze auto. is deze zuinig of niet....

Mijn ervaring NEE.

Persoonlijk is het geen sport om een auto te kopen met 250+ pk en dan ecopro te rijden en te rollen van A naar B (koop dan een auto die daarvoor gemaakt is uit Azie). Tuurlijk probeer ik 100% electrisch te rijden tussen woon - werk, maar mijn aandacht blijft op het verkeer en zit niet iedere langere rit dan 15km to schakelen tussen rijstanden omdat ik dan misschien 500 m meer elektrisch rijd. BMW verkoopt de auto met een stand die dit voor je regelt....

ook de verwachte 25 - 30 km die BMW belooft electrisch te kunnen rijden varieert tussen 12km (-4 graden) en 18 km (20 graden)

Het gemiddeld van de laatste 9999 km op de boordcomputer (telt niet verder... foutje?) staat per 100 km op 5.9l benzine en 8.5 KWH electra reken dit om naar huidige prijzen en kost dit 10,65 Euro per 100 km. (DUS NERGENS IN DE BUURT VAN DE CATALOGUS VAN 1.9 - 2.1L/100KM ;)...)

Tevens een laadsessie van een lege batterij (4-6% rest) varieert tussen 8.5 en 10.3 kwh volgens de digitale maandelijkse afrekening. Vervolgens de informatie en BMWforums is er 5.5 kwh beschikbaar van de 7.6 kwh batterij. dus een lege batterij opladen kost meer dan erin kan? Dit betekent dat de verbruikcijfers op de boordcomputer van Electra niet kloppen, maar er een sluipverbuirk tijdens laden van zo'n 25- 40% bijkomt. Neem dit extra verbuirk in rekening dan kom ik op minimaal 11,05 euro per 100 km aan electra/benzine.

Reken dit terug in Benzine alleen bij de lokale merkpomp kom je op 6.9l per 100 km.... Voor deze verbruikcijfers rijd je een 330i met een grotere kofferbak en sta je niet 4x per dag in de regen en storm met een kabel je auto aan de laadpaal te hangen.

Dit is ook gelijk een reden om comfort 1 van de sterren te geven. Het is ellende om iedere keer weer met vieze kabels in de regen en storm te staan en dan weer in en uitchecken bij je laadpaal zodat de buurman niet stiekem stroom aftapt 's-nachts. Er kan NIEMAND in Nederland zijn die dit vor de lol doet... het is ook geen sport, en ook niet leuk.

De 2e ster komt van pre-conditioning. dit is top... (standkachel is een alternatief voor een benzine uitvoering) maar 10-15 minuten voor vertrek op de afstandbediening drukken en je hebt een warme (ijsvrije !!) of gekoelde auto.

Het begin van mijn review was ook reden om de auto te nemen (bijtelling). Als ik nu de luxe heb om te mogen kiezen voor een bmw van 55 - 60.000 euro zal het absoluut geen 330E uitvoering zijn, de voordelen zijn weg en uit ervaring alleen maar lastige punten zoals laden, en beperkte kofferbak.

Ik zal op korte termijn het verbuik nog met de garage besproken hebben en hun mening graag aanvullen op deze review. zo ook de problemen van de BMW laadpaal thuis.











update 330e

  • 28.000 km

1e update na 1 jaar en 28.000 km

Auto en verbruik
Het "stekkeren" is geen sport, vieze kabels, te kleine parkeerplaatsen (alle laadklepjes, brede SUV en Tesla's, enz. maken de plaatsen heel krap). Daarbij is met het elektrisch verbruik van de bmw bijna goedkoper om gewoon benzine te tanken als stroom...

BMW laadpaal op thuis locatie. deze is geinstalleerd on goed bevonden door de BMW met een 1-fase groepenkast, en dat is juist volgens een electricien niet mogelijk. Bij koken en laden tegelijk slaat de hoofdstop eruit en kost je iedere keer 100 euro en 3 uur duisternis om te vervangen. nu 500 euro aan Stedin kwijt, en een klein 1500 euro om de meterkast aan te laten passen naar 3-fase.

Elektrisch bereik is zeer slecht. maximaal 19 (echte) km op een volle lading met een buiten temperatuur van 18 graden, en dus niet de beloofde 40km volgens het boekje... afwijkingen zijn tegenwoordig meer regel dan uitzondering helaas.

Benzine verbruik ligt op langere rit ook boven de opgave van BMW (rond de 35%)... zelfs rijden in eco-pro / 100km per uur op de cruise control...

Service van BMW dealer
Helaas nu al sinds November in discussie over de banden (cupping). Stap nu ieder dag met tegenzin in de auto en is voor mij ook waarschijnlijk de reden dat het mijn laatste BMW is. bij snelheden van 50 km per uur zetten we de auto maar in sport modus, en de radio 3 tandjes hoger om het rolgeluid enigzins te overstemmen... boven de 100 km per uur is er vibratie door de auto en vanaf 140km per uur lijkt het wel of je opzettelijk over de witte strepen op de snelweg rijd... de continental banden waren bij de lokale banden specialist al "op" bij 8.000 km in November. Tevens wil de dealer geen tijd maken om de accu en verbruik na te gaan of om de BMW laadpaal problemen te bekijken.

Al met al, hoop ik echt dat ik ergens een kans heb om de auto kwijt te raken en in te ruilen voor iets anders, ik denk nog terug aan het genot wat ik had aan mijn Golf GTI of de Audi's die ik heb gehad voor de BMW...

update 330e

  • 29.500 km

Inmiddels een goede oplossing voor de voorbanden. deze zijn vervangen bij de garage voor een ander merk. Ook zijn er aanzienlijke veranderingen in uitlijnen gedaan (stuurgedrag is een stuk lichter.

voor het EV verbruik is er een test gedaan door de garage en het is blijkbaar wel mogelijk om verder te rijden dan dat mij lukt met de auto. Het is wel noodzakelijk om alles uit te zetten! radio, verlichting, blower, ALLES! (is vrij lastig als het slecht weer of 's avonds is). Tevens alleen in eco-pro op zo'n 25% maximale belasting van de elektro motor (dus met ongeveer 20 pk, en de gemiddelde senior op een fiets is sneller weg bij het stoplicht).

Verder hebben we nu weer een storing in het laadsysteem wat in storing gaat welke niet door de computer wordt geregistreerd. Dit is op diverse locaties, en met verschillende laadkabels geweest (om een extern bron van het probleem uit te filteren)

qua verbruik zit ik nu op een gemiddelde kostenpost van Euro 10,36 in btw per 100km gecombineerd benzine-electra met de huidige pomp prijzen en electra openbaar (1,564 per l. en 0,29c kwh.) de kosten van de 330E zijn dus meer dan een 320i of 330i met alleen theoretisch benzine verbruik en komt heel dicht in de buurt van een 340i

4,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.