BMW 330e (2016)

autoreview

BMW 330e iPerformance (2016)

Signalement

Uitvoering330e iPerformance
Versnellingen8, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2016
Jaar van aanschaf2016
KM-stand laatst36.884 km
Lezerswaardering: 57%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

De eerste kilometers

  • 1.460 km

Laat ik beginnen met een korte beschrijving van mijn eigen situatie: man van begin 30, twee kleine kinderen en samenwonend. Ik prijs mezelf gelukkig dat mijn werkgever mij de beschikking geeft over een redelijk leasebudget en brandstofpas (NL) ongeacht het type motorisering en mijn kilometrage. Daarover gesproken: ik rij ongeveer 50-55k per jaar. Tot slot nog de opmerking dat dit mijn eerste review is dus als ik dingen heb gemist die je verwacht in een dergelijke review, dan lees ik dat graag terug in de comments (en pas ik aan waar nodig). Het viel me op dat er erg weinig reviews van een 330e op Autoweek staan, dus vandaar mijn poging om e.e.a. aan te vullen.

De BMW 330e iPerformance is het geworden. Niet de eerste keuze voor de mensen met twee kleine kinderen, maar aangezien de "kinderwagen-fase" voorbij is hoeft er iets minder bagage mee bij regulier uitstapjes. De dealer waar de auto besteld is betreft Alphabet en dat is een dochter van BMW. Daarom kreeg ik korting op de BMW en heb ik de Passat GTE Highline laten staan. Daar heb ik tot nu toe absoluut geen spijt van. De eerste indrukken van de BMW als rijdersauto zijn geweldig. De Ford was niet slecht, maar ik merk wel dat dit een categorie hoger in de markt zit.

Nog wat details:
Schwartz II (niet metallic, diep zwart)
Centennial High Executive
Geen typeaanduiding (ook niet op zijkanten)
DAB
395vspaak 17inch wielen
Active Cruise Control
Deelbare achterbank (kom op BMW...)
PDC voor/achter
Sportstoelen (verschil is groot met leer)
Hifi uitbreiding
Achteraf ramen tinten

De auto heb ik nu een week in mijn bezit en op basis van de eerste indrukken (1400km) kan ik nog weinig zeggen over betrouwbaarheid en gebruikskosten (vandaar 3 sterren).

Het comfort in de auto is bij opgeladen batterijen uitmuntend en echt een klasse beter dan mijn vorige auto. Wel valt op dat de isolatie van de ramen beter kan omdat ik (terwijl het toch niet heeft gestormd de afgelopen week) merk dat hier een geruis is. Kan ook zijn dat de motor zo stil is dat ik dit geruis voor het eerst hoor.... De motor is namelijk heerlijk alert maar ook afwezig. De combinatie met de run-flat maakt toch dat ik de auto een tikkeltje minder comfortabel vind (4 sterren) maar ik hou ook wel van sportief rijden. Dat laatste is echter geen separate categorie, vandaar 5 sterren bij prestaties :)

Deze prestaties zijn namelijk comform verwachting uitmuntend (mits batterij niet leeg is). De bak is, op een kleine vertraging na, altijd alert. De kick van de elektromotor maakt het gebrek aan een diesel-punch direct goed. Het geluid bij acceleratie >80 km/h is tevens in orde.

Overall gezien ben ik tot nu toe erg tevreden. Nadere informatie over het verbruik, range op batterij en (thuis)laden volgt bij meer ervaring.

Minpunten? Die zijn er ook:
1) Het laden via de zijkant van de auto is onhandig en zorgt voor spannende momenten bij krappe parkeervakken (zoals bij één van de kantoren waar ik werk). Het klepje lijkt ook alleen op "open" te kunenn staan.
2) De chromen zijstrips aan de bovekant van de ruiten lopen niet helemaal door. Bij de c-stijl is er een ""knip" zichtbaar en dat ziet er een beetje bijzonder uit om eerlijk te zijn. Ik zal proberen een foto up-te-loaden, maar zijn anderen ook bekend met deze knip?

Vragen/tips en opmerkingen op deze eerste review lees ik graag.

Na één maand wat meer ervaring

  • 5.870 km

We zijn één maand verder en het leek me goed wat meer ervaringen te delen over de auto, het rijden en het laden.

Auto:
De auto bevalt uitstekend en biedt heel veel rijplezier. Met name het elektrische rijden en hybride rijden bevalt erg goed. Het zitcomfort is van het niveau dat ik had verwacht. Zit gemiddeld een paar uur per dag in de auto en heb nog geen last van mijn rug gehad. Zoals eerder aangegeven heb ik de sportstoelen gekozen, een prettige optie.

Ten opzichte van mijn vorige auto (Ford Focus 2013) merk ik de rust en degelijkheid van het interieur. Een voorbeeld dat moeilijk is te omschrijven betreft de interne led/sfeerverlichting. Bij de Ford zag dit eruit als goedkoop licht dat op specifieke plekken aanwezig was, maar geen overall comfortabel gevoel gaf. Bij de BMW is dat wel het geval. Zo is er bijvoorbeeld een gekleurd ledje bij de bovenste gordelpunten, dat erg sfeervol overkomt. Niet belangrijk natuurlijk, wel leuk.

Het rijden:
Hier zal ik kort over zijn. De 330e rijdt geweldig indien er electrische lading beschikbaar is. Is dat er niet dan heeft loopt het minder soepel en soms is de bak dan zelfs schokkerig, met name op lage snelheden.

Het laden:
Helaas heeft mijn leasemaatschappij zitten slapen en is de bestelling van de laadpaal nu pas doorgezet. Het thuisladen bestaat op dit moment uit veelvuldig gebruik van de "noodlader". Deze noodlader is overigens in een keurige case met mageneetjes en handschoenen meegeleverd. Keurig.

Voor het noodladen zijn meerdere laadsterktes beschikbaar. Omdat ik me afvroeg wat dit voor impact heeft op het stroomverbruik (en welke stopcontacten ik kon verbruiken) heb ik er een geijkte meter tussen geplaatst. Op vol vermogen vraagt de noodlader ongeveer 3000w. Bij "gereduceerd" vermogen 2100w en bij "laag" vermogen 1400w. Doe er je voordeel mee. Op "laag" vermogen duurt het wel 5 uur voordat een lege batterij weer helemaal vol is.

Op kantoor kan ik wel aan een laadpaal laden en dan is het laden in ongeveer 2-2,5 uur gepiept.

Tussentijdse evaluatie:
+ Rust
+ Afwerking laadvoorzieningen
+ Koerstvastheid
+ Beleving (autorijden is leuk in deze auto)
- Er zit een kraak in de ophanging linksachter
- Schokkerig (relatief gezien) bij lege batterij
- Wind- en rolgeluiden op snelweg duidelijk hoorbaar
- Positie van de laadklep is enorm onhandig bij krappe parkeerplaatsen (geen gelukkige keuze)

**gemiddelde snelheid 82,9 km/h
** gemiddeld verbruik 7,0 l op 100km

Winterse omstandigheden gehad, eerste beurt

  • 36.884 km

Het aantal reviews van deze BMW 3-serie blijft toch tegenvallen. De verkopen vallen volgens mij goed uit, al ben ik benieuwd of er veel op kenteken zijn gezet sinds 1 januari 2017. De BMW dealers die ik ken hebben allemaal groot ingekocht eind 2016 en lopen nu wel door de voorraad heen.

Afijn. De auto is een half jaar oud en heeft ondertussen bijna 37.000 kilometer gereden. Dat is meer dan verwacht en het aantal snelweg kilometers ligt erg hoog. Ik zal hieronder weergeven wat mijn (!) ervaringen en gevoel zijn bij de auto. Daarna volgen de koude fouten ;)

Zeer gecharmeerd ben ik van de BMW Remote app in combinatie met thuisladen en voorverwarmen/koelen (pre-conditioning). De app crashed vaak maar werkt verder uitstekend. Tijdens de wintermaanden en op de twee warme dagen in april heeft pre-conditioning mijn leven nog een klein beetje aangenamer gemaakt. Hoewel de auto zwaar aanvoelt indien je echt gaat smijten (bijvoorbeeld op één van de vele rotondes in Nederland), lukt het allemaal wel. Zeker indien de weg nog een beetje nat is wil de kont wel om. Dat het accupakket ten koste gaat van speels gedrag lijkt wel zo te zijn al heb ik geen referentie materiaal met een reguliere 3-serie. Comfortabel cruisen en tussendoor sprintjes trekken, met een glimlach, is waar deze auto voor gemaakt is als je het het mij vraagt. Overall ben ik erg tevreden. Heb wel twee keer bij de dealer gestaan met een melding dat mijn koelvloeistofniveau laag was. Ook bij de eerste beurt bleek er wat koelvloeistof gebruikt te zijn. Er schijnt alleen geen lek te zijn dus we gaan rustig verder.

Voor ervaringsdeskundigen nog een opmerking vraag: De vering van de BMW maakt bij het instappen vaak zo'n vervelend metaalachtig geluid. De reactie van de dealer was dat dit komt doordat de automaat en handrem combinatie anders werken en dat het "hoort". Lijkt mij een absoluut verzonnen antwoord. De Passat GTE van collega's maakt dit geluid niet bij het instappen. Tevens heeft de automaat er niets mee te maken lijkt mij, omdat het ook voorkomt als de motor nog helemaal niet aan staat.....

Samenvattend maakt het overall gevoel van de auto, de motor en bouwkwaliteit wel dat ik blij ben met de auto.

Dan nog wat cijfers:

Gemiddelde snelheid 80,4 km/u. Ik rij veel op snelwegen
Gemiddeld verbruik overall 7,3l/100km
Gemiddeld verbruik met carbox (zie foto) 9,9l/100 km
Gemiddeld verbruik sinds thuisladen geïnstalleerd 6,2l/100km
Gemiddeld verbruik (electrisch) 2,3kw/h per 100km. Dat kan stukken beter inderdaad.

Pluspunten en minputen:
+ Rijgedrag
+ Pre-conditioning
+ Zeer scherpe versnellingsbak. Twijfelt niet (wissel veel tussen sport/drive)
+ Geluidsinstallatie
+ Sportstoelen zitten ook op lange ritten zeer comfortabel

- Verbruik indien er niet geladen kan worden
- Krakende vering (af en toe bij koude vering)
- Snelheidsafhankelijke geluidsregeling (kan ik geen touw aan vastknopen)
- Volgende nummer selecteren vanuit muziekbibliotheek lijkt niet vanaf het stuur mogelijk te zijn (wel middels zoeken)

Minpunten zijn kleine punten, maar ik ben graag precies. Overall gezien een heerlijke auto.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.