Signalement
| Uitvoering | 316 |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 1986 |
| Jaar van aanschaf | 2012 |
| KM-stand bij aanschaf | 39.900 km |
| KM-stand laatst | 185.425 km |
wat een ervaring
Eindelijk in mijn bezit, een classic car.
Ik werd er vorige week via mijn zwager naar verwezen. Nu mag ik de trotse eigenaar noemen. Wat rijdt deze auto lekker en hij ruikt nieuw, is nieuw al is hij 26 jaar oud.
Nu zijn we de 50.000km gepasseerd, na veel stilgestaan te hebben is het advies van de garage dit jaar wat kilometers te maken en zo na een jaar minder maar regelmatig mee te gaan rijden. Hij moet nu zijn eerste beurt krijgen bij onze garage. Ik ben benieuwd of er veel aan gedaan moet worden.
zodra hij bij de garage geweest is zal ik dit melden.
eerste kleine beurt
vandaag eerste kleine beurt gekregen.
kosten vielen mee 378,52 euro.
kan er weer een jaar tegen aan.
wanneer het weer het weer toelaat de onderkant van de auto onder handen nemen. Want ook de onderkant kan er mooi uitzien (als nieuw)
kleine beurt
Vandaag een kleine beurt laten doen aan onze BMW E30.
Voor 181.37 kan onze bolide er weer een jaar er tegenaan.
We zijn nu alweer 45.000 km verder in 6 jaar dan mag ik niet klagen.
Heerlijke Limousine om mee te rijden het mooie weer komt eraan en kunnen we weer lekker toeren met onze bolide.
Dagje nurenburgring
Heerlijk met de club naar de nurenburgring Duitsland geweest, heerlijk toeren ernaar toe eerst met twee auto’s richting Limburg en aldaar bij een benzinestation de anderen gevoegd en in een soort van colonne van 7 BMW’s naar de nurenburgring getoerd.
Daar aangekomen op de parking gewacht op de andere clubleden om vervolgen naar een parkeerveld te rijden om de auto’s op het circuit te bekijken.
Aan het eind van de middag weer richting huis getoerd met twee BMW’s
Kijk op http://www.bmwe30club.nl voor een impressie
Voor Dagelijks Gebruik
Wat een heerlijke auto om er dagelijks mee te rijden. Na een grote beurt (824,18 euro) waarbij versnellingsbak olie en tevens remolie ververst zijn rijdt deze BMW weer als een zonnetje. Nu tank (vol) ik gemiddeld twee keer per maand Shell *VPower en het verbruik is nu gemiddeld 1 op 12 en wel bij een gemiddelde snelheid niet boven de 110 km per uur ( op de teller).
Voor mijn werk rijd ik veel verschillende (luxe) auto's met al mogelijke voorzieningen maar wanneer ik weer in mijn BMW stap waardeer ik zijn eenvoud en zijn capaciteiten gezien zijn leeftijd van nu bijna 34 jaar oud.
Ik heb ook geluk met mijn garage waar deze auto vanaf zijn eerste eigenaar in onderhoud is en waar zij uitzien naar mijn bezoek minimaal 1x per jaar voor de jaarlijkse beurt. Al waren het afgelopen jaar wel wat kleine probleempjes maar dat waren de kosten niet.
Al met al ben ik erg tevreden met mijn BMW .
Nu pas 10 jaar in bezit
Nu al zelf 105.000 kilometers mee rond getoerd. Het is nog steeds een geweldige ontspannen ervaring om in , zoals de BMWdealer hem benoemd "Limousine" , te rijden. Heerlijk ontspannen naar Italië voor onze vakantie.
Onze dagtochtjes met de fiets achterop de trekhaak. Dan ben je blij wanneer je onderweg zo af en toe, van mede weggebruikers, een duimpje krijgt. Daarnaast is het ook leuk om mede BMW rijders van dit model op meetings en toertochten te ontmoeten. Zo zijn we ook afgelopen jaar bij een meeting van Engelse auto's (Wolseley) in het Limburgse land geweest tijdens onze toertocht. Hier kregen we bewondering voor onze auto.
Ook heb ik aandachtig naar deze modellen met hun eigen verhalen van hun eigenaren gekeken/geluisterd.
Het is een genot om heerlijk te toeren en hoop nog vele jaren/kilometers er mee te mogen rijden.
Voor onze vakantie naar Italië is onze BMW nog voorzien van nieuwe schokbrekers plus de gebruikelijke jaarlijkse beurt. Zelf sleutel ik niet aan de auto maar is in onderhoud bij de garage alwaar hij nieuw geleverd is in juni 1986.
Bijna 40 jaar oud
Voor de vakantie van 2026 de BMW een beurt laten geven met de bijbehorende APK. Er was een probleem met het koel systeem dus moest de radiateur vervangen worden. Dat was een behoorlijke kostenpost. Maar ja, dat hoort erbij om in een bijna 40 jarige te rijden. Tussentijds hebben we wat toertochtjes gedaan en het is een hele belevenis om ermee rond te touren. Gisteren nog een toertocht gedaan georganiseerd door de Rotery Club Arendonk (Belgie). Het was een 127km uitgezette toertocht met 3 verzamelpunten. Eerste bij mij om de hoek in Goirle, de tweede in Arendonk en de laatste in Merksplas en weer terug naar beginpunt Goirle. Heerlijk genieten van de omgeving en van al het moois wat je tegenkomt. Als toegift mocht je nog door het magazijn van het georganiserend bedrijf rijden voor een fotoshoot. Omdat het weer drie jaar geleden is belde onze taxateur voor een afspraak om de BMW komende week te taxeren. Komt mooi uit voor we op vakantie gaan. Na de vakantie meld ik mij weer.
Terug van Vakantie
Op maandag 4 mei vertrokken (182.746 km) uit Brabant naar Cavallino (Italië) onderweg overnachting in Wassen (Zwitserland). Fietsen achterop de BMW ging erg goed. Met een gemiddelde snelheid van 90km (snelwegen en binnenwegen) weer heerlijk touren. Bij het klimmen op de snelweg schakeld hij regelmatig tussen de derde en vierde versnellin, automaat, maar viel niet ver terug in snelheid. Voor de vakantie de BMW nog laten taxeren en die viel bovenverwachting goed uit. Dit geeft een fijn gevoel om op reis te gaan met deze, over twee maanden, oldtimer. Ik begon de reis met 5 groene lampjes op het dashbord maar nu (185.425 km ) brand nog maar 1 groen ledlampje. Wat dat gaat betekenen ga ik komende periode uitzoeken. Misschien heeft een geintresserde in dit artikel wel een advies.
Ik heb onderweg maar 6 keer hoeven tanken (4 bonnen gehad).
Wij zijn weer blij zonder pech weer thuis te zijn. Onze ouwe BMW heeft ons weer een mooie vakantie verzorgd. Op naar het volgende avontuur.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.



















Lezersreacties (12)
Reageren