Audi Q5 3.0 TDI quattro Pro Line S (2013)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Q5 3.0 TDI quattro Pro Line S |
---|---|
Versnellingen | 7, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2013 |
Jaar van aanschaf | 2013 |
KM-stand bij aanschaf | 10 km |
KM-stand laatst | 10.000 km |
Genieten met een hele grote G!
- 10.000 km
Na bijna 4 jaar een VW Tiguan te hebben gereden, werd het tijd voor een nieuwe auto. Hiernaast hebben we nog een A5 Cabriolet en een A5 Sportback.
Van te voren een paar eisen opgesteld:
- Diesel
- SUV
- Het liefst een automaat (we kunnen niet meer zonder
- 4-wiel aandrijving (wintersport)
- Lederen bekleding
- Xenon (geeft veel meer/beter licht)
- Goede veiligheidsuitrusting (3 kinderen)
Met deze eisen zijn we op pad gegaan. En dat bleek nog best wel moeilijk te zijn. De volgende auto's hebben we bekeken en in proef gereden:
- BMW X3
- VW Tiguan
- Mercedes-Benz GLK
- Volvo XC60
- Audi Q5
Alle 3 (in onze ogen) mooie auto's. Uiteindelijk ging de strijd tussen de Volvo en de Audi. De BMW viel af vanwege de hoge prijs, de VW vanwege de motor (iets te zwak) en de Mercedes omdat we die niet mooi vonden in vergelijking met de rest (smaak natuurlijk).
Uiteindelijk dus toch voor de Q5 gekozen. Toch de mooiste auto vonden we, met de beste afwerking en de fijne motor. Dit gaf toch de doorslag.
Zo hebben we 'm besteld:
Audi Q5 3.0 TDI Quattro Pro Line S
- Bang & Olufsen (perfect geluid)
- Parkeersensoren met achteruitrijcamera (erg handig)
- Opbergpakket & Lichtpakket
- 19 inch Audi Velgen
- M.M.I Navigatie Systeem Plus (mooiere weergave en de mogelijkheid om op internet te surfen)
- Elektrisch verstelbare stoelen met stoelverwarming
- Elektrische spiegels en acherklep
Achteraf bruine lederen (kastanjebruin) bekleding in laten bouwen. Mooier dan zwart vinden we.
De auto hebben we nu 3 maanden, en we genieten volop! Je kunt er alle kanten mee op; lekker cruisen richting Italië, sportief rijden op de Autobahn, en korte ritjes door de stad.
Exterieur
We vinden de Q5 nog steeds de mooiste in zijn klasse. Vooral het S-Line pakket maakt de auto echt af. Xenon geeft lekker veel licht (en is natuurlijk erg mooi voor het oog), achteruitrijcamera is erg handig omdat je toch niet echt heel veel zicht naar achteren hebt, etc.
Interieur
Dit is toch echt Audi's domein, het interieur. Echt een perfecte afwerking (écht perfect), hele fijne stoelen die in veel standen te verstellen zijn, en heel veel ruimte. Het navigatie systeem is erg mooi vormgegeven en werkt goed. Nog net een tandje beter dan het VW systeem. Touch is niet altijd even goed...
Bang & Olufsen geeft echt een goed geluid (een aanrader voor de muziek-freak).
Verbruik
Over de afgelopen 3 maanden schommelt het verbruik rond de 7,5 liter per 100 km (ongeveer 1:14). Netjes voor een zware auto met een dikke motor. In de stad word het verbruik minder, net zoals een snel ritje op de Autobahn. Maar met de cruise control op 120/130 is een heel mooi verbruik te halen.
Moter & Versnellingsbak
De 3.0 TDI is natuurlijk een beest van een motor. In combinatie met de 7traps S-Tronic gaat het perfect! In december gaan we op wintersport dus daar kunnen we gaan kijken hoe de auto het gaat doen in de sneeuw. Hierover later dus meer!
Betrouwbaarheid en Kosten kunnen we nog niet veel over zeggen dus die zetten we nog even op 4 sterren. Tot nu toe nog geen problemen gehad (kan/mag natuurlijk ook niet). Verbruik is goed. Kan natuurlijk nog beter worden!
Tot nu toe was dit het. Over een tijdje meld ik me weer. Foto's volgen zsm. en vragen zijn altijd welkom. Bedankt voor het lezen!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Audi Q5 2.0 TFSI quattro Sport Pro Line S, NIEUW MODEL, B&O, VIRTUAL, NAVI, CRUISE, LEDER, CAMERA, KEYLESS, ELEKTRISCHE STOELEN, LICHTMETAAL 21"
- 2017
- 127.704 km

Audi Q5 3.0 TDI QUATTRO TREKHAAK/CAMERA/NAVI/CRUISE/STOELVERW
- 2016
- 232.204 km

Audi Q5 2.0 TFSI Quattro 3x S Line NL AUTO*VOL OPTIES*GOED ONDERHOUDEN
- 2015
- 175.353 km