Audi A6 Avant e-hybrid quattro S edition (2025)
 
Gebruikersreview

Audi A6 Avant e-hybrid quattro S edition (2025) #2

autoreview

Signalement

UitvoeringA6 Avant e-hybrid quattro S edition
Versnellingen7, Automaat met dubbele koppeling
Bouwjaar2025
Jaar van aanschaf2026
KM-stand bij aanschaf8.000 km
KM-stand laatst12.500 km
Lezerswaardering: 40%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Demo

  • 8.500 km

Weer een A6, mijn vorige een sedan 40 tfsi ingeruild op een prachtige demo A6 avant plug in Hybrid. De pseudo bijtelling komt eraan en zo kan ik door tot midden 2030. Mijn vorige beviel heel goed en had slechts 80.000 km gelopen, maar toch gekeken wat de mogelijkheden waren en een proefrit gemaakt met de nieuwe A6. Compleet andere ervaring, waar de oude vooral in Dynamisch werd gereden is dat met de Hybrid anders, de rust en comfort liggen echt een stuk hoger. Ja ook deze heeft het sportonderstel en ook nog 21 inch (de vorige 20), maar het comfort is toch echt hoger. Qua buitenzijde vind ik het vorige type een hele mooie, het was een sedan, maar ook deze in avant is in mijn optiek weer een prachtige auto. Binnenin, tja het is anders, compleet anders, maar na een week rondrijden moet ik zeggen dat het toch wel erg prettig is. Qua afwerking is het gewoon heel mooi, alleen een compleet andere belevenis. Het rijden, in eerste instantie voelt het zwaar, is ook zwaar natuurlijk, maar nog meer solide, maar wel meer op comfort dan rijbeleving, maar het voelt vooral nog meer solide. Prestatie zijn natuurlijk niet vergelijkbaar, maar door de electro toevoeging heb je meer een diesel gevoel. Rij je in dynamisch is het allemaal serieus snel, maar ten overvloed, heel stabiel, heel sereen.
Ik zal me melden als ik een paar maanden verder ben.

Maand verder

  • 12.500 km

Inmiddels een maand verder. Storingen, dat was een van de vragen, ja het systeem geeft wel eea aan soms, maar buiten een keer een functie die het niet doet, verder geen problemen en rijden is het er niet minder om. Het rijden zelf is geweldig, het comfort is hoog, stil en solide en snel veel te hard zonder dat je het doorhebt. Ook puur elektrisch is de ervaring positief, je merkt amper verschil, ja nog stiller, maar binnendoor vlot zat en voor het normale woon werkverkeer heel prettig. Verbruik tot nu toe (afgelopen maand) 16,7 KWh per 100 km en brandstof 3,47l per 110 kilometer. Dus enorm zuinig en dat is mooi meegenomen met de huidige brandstofprijzen.
Wat voor mij wennen blijft is het gewicht, de vorige A6 was een 40TFSI en die woog echt een heel stuk minder, gek genoeg is de wegligging van deze echt nog vele malen beter, maar je voelt het hoge gewicht. Soms een trilling als de motor aanslaat en dat valt op omdat hij verder juist zo sereen is. Positief de stoelen, ik moest ff wennen aan de instelling, dat heb ik met iedere auto want het duurt wel ff voordat ik lekker zit, maar wat zitten ze prettig. Ik heb alcantara sportstoelen en het voelt gewoon prettig qua materiaal. Wat langere ritten, tempo is snel veels te hoog, door de stilte heb je het amper door en voor het eerst een redelijk prettige adaptieve cruisecontrol. Ik heb altijd een hekel aan cruisecontrol, maar hier werkt het zowaar prima. Zover een update.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.