Audi A6 2.0 TDI 177pk Pro Line (2011)

autoreview

Audi A6 2.0 TDI 177pk Pro Line (2011)

Signalement

UitvoeringA6 2.0 TDI 177pk Pro Line
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2011
Jaar van aanschaf2011
KM-stand bij aanschaf18 km
KM-stand laatst61.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

De eerste indrukken...

  • 500 km

Gisteren na een paar maanden wachten dan toch mijn nieuwe leasert kunnen ophalen, altijd wel weer een klein feestje!

Uiteindelijk na wikken en wegen geen BMW 5-serie genomen maar toch de A6, ik vind hem toch mooier en verrassend lekker (direct!) sturen. S-line, media interface en een schuifdak als opties.

Zoals altijd netjes ontvangen bij Audi Centrum Amsterdam, waar de a6 al onder een doek op me stond te wachten.

Ik had een aantal zaken nog niet in het echt kunnen aanschouwen, zoals de koplampen (ik heb de standaard units met de mistlampen eronder)maar dat viel zeker niet tegen. wat wel een misser was is het poetswerk. de poetser had her en der wat vette vingers achtergelaten en hier en daar zat nog wat poets, iets wat je niet echt verwacht bij een auto in deze prijsklasse! Er zat ook een deukje in het alu paneel rondom de middenconsole. Overigens werd de deuk door de verkoper zelf aangegeven en vervanging is al besteld.

En dan....rijden! Ik had nog niet gereden met de handgeschakelde 2.0 TDI, want die waren er eenvoudigweg nog niet. Maar het is echt een fijne rij-auto, met zat vermogen achter de hand. Je merkt goed dat het s-line onderstel erop zit, maar het wordt voor mij niet te hard. Wel lekker zo, en beetje feeling met de weg. Het lage gewicht van 1550kg maakt hem relatief lichtvoetig.

Rij en stuurpositie is zoals je van audi mag verwachten prima voor elkaar. ook de MMI is een kanjer, wat een mooi en fijn systeem is dit zeg. De komende weken maar een beetje losrijden en voorzichtig de mogelijkheden van motor en onderstel verkennen. Ik heb er zin in!

Ik zal na een wat meer Km weer een update geven.

Fijn, zo'n audi

  • 11.500 km

Inmiddels een dikke 11000 KM met de A6 afgelegd. En ik mag zeggen: Met genoegen! Overall een hele fijn rijdende auto, duidelijk een klasse hoger dan mijn alfa 159 die hij vervangt.

Storingen en problemen: Nihil. Oh ja, een steentje heeft een barstje in mijn voorraam veroorzaakt. Carglass here we come....

Onderstel: De S-line afstelling bevalt goed. De wagen kan enigzins nerveus zijn op oneffen wegdek (sporen etc) Dit gecombineerd met de directe besturing kan op langere ritten vermoeiend werken. Gelukkig is de besturing via de MMI Drive Select in te stellen op de comfort stand, waar dit minder optreedt. Ik heb in de individual stand gekozen voor de gaspedaalrespons "Dynamic" gecombineerd met de besturing "Comfort", voor de snelweg een mooie combi. De sportstoelen zijn fijn en goed instelbaar.

Wat betreft de MMI wat kleine opmerkingen: De coverflow van mijn Ipod krijg ik niet in beeld, zou wel moeten kunnen volgens de dikke MMI bijbel die ik bij de auto kreeg. Een test met een ander type kabel wees uit dat mijn bejaarde Ipod (ja een Ipod van 3,5 jaar oud is stokoud kennelijk) niet draait op de kabel die nodig is voor het doorgeven van de coverflow. In mijn ogen niet zo belangrijk.

Wat ik wel mis is de weergave van snelheidscontroles op het navischerm. Dit kon de navi in mijn Laguna al jaren geleden. Navraag bij de dealer leert dat dit niet eengezet kan worden op last van Audi. Iets met mogelijke claims ofzo. Ik begreep wel dat de duurdere MMI Touch dit wel doet? Ik hou me aanbevolen voor de oplossing.

Motorisch/technisch: Prima blokje die "nieuwe" 177Pk TDI. Trekt lekker door en loopt ook mooi door in hogere toerentallen. De alfa liet het daar wat afweten door het instorten van het vermogen. Verbruik tot nu toe 1 op 16.1 gemiddeld, waarbij je het langzaam beter ziet worden. De traction control is van het truttige type waarbij je duidelijk voelt dat het vermogen even wordt afgeknepen zodra er iets doorspint. Dat liet het VDC van de alfa meer toe wat een speelser karakter geeft. Overigens ligt de grens van doorslaande wielen met de ingebouwde electronische sper bij de A6 verder weg.

Opties: Luxedingetjes als de Parkassist met Schermweergave werken goed. Ik heb dit niet eerder gehad maar het maakt het leven met zo'n dikke audi in krappe vakjes een stuk aangenamer. Het schuifdak is heerlijk, een echte aanrader als je hiervan houdt.

Inmiddels kan je voor ongeveer hetzelfde geld een S-edition bestellen, met bv ook metallic, Xenon en S-line buitenkant erbij. Had ik niet verwacht dat Pon al zo snel met actiemodelletjes zou komen. Verkoop valt misschien tegen??

Conclusie: Fijne bak die A6, absoluut geen spijt van. Als ik dan toch even moet zeuren: Dat degelijke van Audi vertaalt zich dus ook een beetje in truttigheid/overbescherming (tractioncontrol/snelheidscontroles)

De eerste beurt

  • 31.000 km

Gisteren is de Audi voor het eerst voor onderhoud gegaan.

Ik heb de afspraak online gemaakt bij Audi Centrum Amsterdam en ik moet zeggen dat werkt fijn. Zelfs twee wijzigingen (tijdstip en toch maar wel een leenauto) werden goed verwerkt.

De leenauto was een 2.0 tfsi A6 van het vorige type in proline S uitvoering. Vering/demping en stoelen zijn praktisch hetzelfde. Sturen iets minder direct dan zijn opvolger. Verder heb ik het rijgedrag niet echt kunnen vergelijken in verband met de gladde wegen en de zomerbanden (....) op deze huur/leenauto van Euromobil.

Het interieur is echt terug in de tijd en ook de MMI is in de nieuwe A6 echt een verbetering. Note: die van de leen-A6 was van het MMI plus type en geeft wel snelheidscontroles door!!! Het principe verhaal van Audi gaat dus niet op (zie mijn vorige post) dus deze vraag nogmaals bij de dealer neergelegd. Mede C7 rijders en Audi Experts: ik hou me aanbevolen voor suggesties!

Terug naar mijn A6: Bij de beurt geen bijzonderheden. Er is een software update geplaatst ivm het mogelijk uitvallen van het scherm en/of het bestuurders informatiesysteem. Bij mij nooit voorgekomen overigens. Verder olie, ruitenwissers, en verder niets.

Er is ook bijzonder weinig op de A6 aan te merken. Bijna saai zo goed als deze auto in elkaar zit! Een klein dingetje: Af en toe hoor ik iets resoneren bij het schuifdak bij een bepaald toerental maar dat is echt zo'n "dan weer wel, dan weer niet" probleempje. Door de monteur was het ook niet te reproduceren bij de proefrit dus als het zich voordoet graag langsrijden gaven ze aan.

Oordeel na 30K Km: Ik vind hem nog steeds prima rijden en het premium gevoel houdt aan. Het verbruik ligt op 1 op 16,6, netjes voor zo'n groot schip.

Met kou en nattigheid verlang ik nog wel eens stiekem naar Quattro aandrijving ivm af en toe doorslaande voorwielen ( en daaropvolgend de afknijp-ingreep van de ijverige audi traction control). Maar verder nog steeds een fijne metgezel om KM's mee te vreten!

Tweede beurtje...de spanning komt van de dealer

  • 61.000 km

Inmiddels de 60K gepasseerd met de A6. En ik moet zeggen: Probleemloos! Zo makkelijk als deze wagen de kilometers wegtikt in comfort is bijzonder. Wat ik al eerder gemerkt heb: ook een beetje karakterloos of braaf.... Daarmee bedoel ik niet dat ik graag wat kleine ergenissen of storingen wil oplopen maar je mist toch stiekem een klein beetje het speelse van de Alfa. (Wanneer komt die nieuwe Guilia eindelijk eens??)

De dealer in Amsterdam daarintegen zorgt wel voor wat avontuur.... Bij het afspreken van de beurt aangegeven dat nieuwe voorbandjes nodig waren. De (niet gewassen) Euromobil leen-A1 meegenomen. Op de bewuste vrijdag werd ik in de middag gebeld dat de bandenmaat niet op voorraad was (moest uit Duitsland komen) en dat ik de auto pas maandag kon halen. Of ik tot die tijd in de leen A-een kon blijven rijden.... jammer dat ze dit niet van tevoren bestellen, ook al gingen ze er uiteindelijk 4 ipv 2 vervangen. Dit is 245/45-18 en ik zie op de A4 vaak 245/40-18. Ik denk dat ze dit verkeerd hebben ingeschat. A6 rijders met 18 inch u bent gewaarschuwd!

Ik dus in de A1 naar huis, geen probleem want toch geen prive gebruik voor mij en best een leuk karretje.

Wordt ik maandag gebeld dat 1 van de banden transportschade had en of ik hem nog langer kon missen...Murphy woont dus ook bij de audi dealer kennelijk. Nu werd het toch wel een lastig verhaal! Barry van de serviceafdeling heeft alles uit de kast gehaald en een band gevonden in Den Haag om alsnog de A6 op maandag gereed te hebben. Respect voor zijn acties maar knullig van die bestellingen, werkplaats!

Wel een leuk was en poetssetje op de bijrijdersstoel gevonden bij het ophalen, ik weet niet of dit standaard is of vanwege het ongemak maar toch netjes. Uiteindelijk 4 nieuwe bandjes, olie, wissers en vloeistoffen bijgevuld, we kunnen er dus weer 30 K tegenaan.

Verder over de A6: Olieverbruik is nihil. Dieselverbruik is nu 1 op 17,4 gemiddeld waarbij ik veel op de A2 en A12 vertoef in de 100km stukken op de cruisecontrol.

De koppeling is aan de zware kant en zeker in de files verlang ik wel eens stiekem naar de s-tronic.. Laatst in de A3 1.6TDI met S-tronic gereden van een collega en dat is echt wel een fijne automaat. Wegligging nog steeds top en veercomfort stevig maar naar wens.

Tot over 30K,

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Audi A6

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (29)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.