Audi A4 Avant 2.0 TDI 143pk S Edition (2010)
autoreview
Signalement
Uitvoering | A4 Avant 2.0 TDI 143pk S Edition |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2010 |
Jaar van aanschaf | 2010 |
KM-stand bij aanschaf | 13 km |
KM-stand laatst | 9.000 km |
Eerste ervaringen met een grote glimlach...
- 300 km
De eerste kilometers met de Audi A4 zitten erop. Het eerste wat opviel t.o.v. mijn vorige auto was het motorgeluid. In vergelijking met de Audi was mijn Volvo een tractor.
Het exterieur van de auto grijpt me onverminderd. De velgen kun je niet anders dan 'dik' omschrijven en de kleur (Daytona grijs) is zeker in de zon erg bijzonder.
Het interieur is zeer strak afgewerkt zoals het Audi betaamt. Deze A4 heeft een S-line interieur, wat betekent dat de bekleding van de stoelen èn de hemel zwart zijn; het is daardoor wel donker maar leidt ook niet af.
Het MMI-systeem laat zich gemakkelijk bedienen. Wat opvalt is de hoge resolutie van het bestuurdersinformatiesysteem tussen de tellers. Hierop kun je informatie over de rit (verbruik e.d.), maar ook beknopte info over de navigatieroute en de radio weergeven. De 'standaard' S-edition heeft geen harde schijf of cd-wisselaar. Dit betekent dat de navigatie-DVD en audio-cd's dezelfde ingang delen. Gelukkig is dit eenvoudig op te lossen door de navi-DVD te kopiëren op een 8GB memorycard die je in één van de twee beschikbare slots kunt doen; het kopiëren zelf duurt ca. 1 uur (via het MMI-systeem) en het werkt perfect. Ik heb geen Music Interface voor mijn iPod bijbesteld en ook een Dension Gateway500 vind ik te duur. Met een kabeltje van €15 koppel ik mijn iPod echter met een 3,5" stekkertje aan het MMI-systeem middels de beschikbare aansluiting onder de armsteun. De bediening gaat dan via de iPod en niet via de MMI, maar het bespaart me minimaal €400 en werkt prima.
De auto is verlaagd en beschikt over sportstoelen. De vering is stug, maar het geheel voelt niet hard aan. Wel is de aanbeveling van de dealer om als extra Servotronic stuurbekrachtiging te bestellen een goed advies geweest; met dit formaat 18" wielen stuurt de auto niet licht.
Tijdens het rijden dringt er maar beperkt motorgeluid door in het binnencompartiment. De auto rijdt soepel, al ging het schakelen van vrij naar één en twee in eerste instantie erg moeizaam. Blijkbaar moest een en ander inslijten, want het verdwijnt naarmate er meer kilometers gereden zijn. De motor lijkt genoeg pit te hebben die bij ieder toerental en elke snelheid voorhanden is. Vooralsnog kan ik hierbij alleen de vergelijking trekken met de Volvo; die moest op toeren blijven en beschikte over een flink turbo-loos bereik. Ik rijd de auto rustig in en kan dus nog niet echt goed oordelen over het volle potentieel. Daarover dus wellicht op een later moment meer.
Kortom: tot nu toe loop ik sinds woensdagmiddag jl. met een grote glimlach rond. Menig buur zal zijn hoofd geschud hebben terwijl ik tussen de sneeuwhopen en bij temperaturen rond het vriespunt de Audi vanmiddag met de hand heb staan wassen.
Voorsprong door... een tevreden berijder.
- 9.000 km
Ruim 2 maanden en bijna 9.000 km verder is het tijd voor een tweede verslag.
Exterieur:
De lentezon bevestigt de keuze voor de kleur Daytona grijs die als optie werd geboden bij de S-edition. De schittering is erg mooi. In de eerste 2 weken erg moeten wennen aan het feit dat de auto verlaagd is en per ongeluk toch iets te hard over drempels en oprit. Het feit dat de auto verlaagd is met de dikke velgen maakt het een 'hele vette bak', om het populair te omschrijven.
Wegligging:
De eerste 2 maanden zijn met name op winterbanden afgelegd die vanwege hun zachtere compound niet echt bijdragen aan strak weggedrag. Sinds een week weer de zomerbanden eronder en dan merk je dat de combinatie van 18" banden en een verlaagd onderstel leidt tot super 'plakgedrag' en dat de auto zich met plezier hard door een bocht laat leiden en zeer lang grip houdt zonder onbalans, overstuur of piepende banden. De stugheid van het onderstel is even wennen geweest, maar niet oncomfortabel.
Zoals ook op het AudiForum veelvuldig is genoemd trilde mijn Audi in het begin. Bij iedere bandenwissel heb ik de sets opnieuw laten balanceren en dat lijkt afdoende resultaat te hebben gehad.
Rijgedrag:
De motor biedt met 143 pk voldoende kracht. De motor pakt ook op lagere toeren goed op en als je hoog in de toeren doortrekt gaat het snel en snel hard. Gelukkig kun je via het MMI-systeem een waarschuwing instellen die bij de ingestelde snelheid een signaal geeft. Deze is dus ingesteld op 'invorderingsniveau'. De zesde versnelling is daadwerkelijk een zesde versnelling en dus geen overdrive. Met deze motor is de auto geen stoplichtsprinter, maar snel genoeg voor de vlotte rijder.
Interieur:
Het interieur is als verwacht mag worden van Audi; tot in de puntjes verzorgd. Er is geen kraak of piep te horen en de materialen zijn mooi en laten zich gemakkelijk schoonmaken. De stoelen zijn stevig genoeg om het weggedrag te ondersteunen met afdoende zijdelingse steun.
Technologie:
Alles laat zich instinctief bedienen. Het MMI-systeem went zeer snel en biedt veel en goede mogelijkheden. In het S-edition pakket zit ook een kleuren BSI (bestuurdersinformatiesysteem) tussen de tellers. Bij het navigeren laat het grote scherm de kaart zien en geeft het BSI middels een pijl de richting aan en een aftellende balk wanneer de richtingverandering ingezet moet worden; handig. Het is wel jammer dat je alleen op adres of benaming van reisdoel kan zoeken. In de Volvo kan je middels een joystick achter het stuur naar iedere willekeurige punt op de kaart en daarnaar toe navigeren, hetgeen vaak handig bleek. De audiokwaliteit van het MMI-systeem is goed, maar de geluidskwaliteit reflecteert niet wat je zou verwachten van 10 speakers. Het telefoonsysteem werkt via bluetooth en een microfoon die is ingebouwd bij de binnenverlichtingsunit. Vanaf het begin kreeg ik van toehoorders klachten dat ik slecht te verstaan was (veel ruis en 'aquariumgeluid'). Op mijn verzoek is er een zwanehals bijgeplaatst, maar dat blijkt het niet te verhelpen. De dealer zoekt door.
Resumerend: Zeer mooie en 'dikke' auto. Rijdt zeer goed en dus uitermate tevreden tot nu toe. De punten die niet goed waren/zijn worden tot nu toe adequaat opgepakt door de dealer.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.