Signalement
| Uitvoering | Stelvio 2.0T 200pk AWD Sprint |
|---|---|
| Versnellingen | 8, Sequentiële Automaat |
| Bouwjaar | 2022 |
| Jaar van aanschaf | 2026 |
| KM-stand bij aanschaf | 54.016 km |
| KM-stand laatst | 58.000 km |
Eerste gereden kilometers
In verband met gezinsuitbreiding ''moesten'' we opzoek gaan naar een ruimere auto. Onze vorige auto de Alfa Romeo Giulietta is toch net een klein beetje te klein. Deze mocht na 4 jaren trouwens dienst naar een nieuwe baas. Vandaar ook de keuze voor de Stelvio i.p.v. de Giulia.(Wat stiekem ook nog een droom auto is)
We hadden niet echt bijzondere eisen bij de Alfa Romeo Stelvio, wat ik graag voornamelijk een upgrade zou vinden is een open panorama dak. De automaat en stuur/stoelverwarming zit in principe in bijna alle modellen. De auto moest +- de 50.000KM hebben gereden.
Uiteindelijk hebben we een prachtige zwarte Stelvio gevonden met zwart leren stoelen, zwarte velgen en het opendak. Voor mij een perfect model. Op een paar gebruikssporen na zag hij er nog als nieuw uit.
De auto is in 2022 na aanschaf direct getuned door Squadra Tuning. Na het maken van de proefrit was ik gelijk verkocht om eerlijk te zijn. Het zitten, sturen en even het gaspedaal intikken en het feest begint. Voor mijn gevoel heeft de tuning relatief veel geholpen in de snelheid. Maar ook het rustige rijden voelt heerlijk aan, je zit uiteraard ook even wat hoger dan bij de vorige auto en alles is even wat steviger en nieuwer.
Na het ophalen stonden al diverse ritjes op de agenda door het land heen. Waardoor er ondertussen al bijna 2k kilometer meer op de teller staat. Het rijden bevalt iedere keer nog steeds uitstekend, zowel op de snelweg als binnendoor. Het verbruik... Ja wat moet ik ervan zeggen.. toch wel benieuwd wat mede eigenaren van een Stelvio doen, ik ben een aardige doorrijden en vooral bij het begin ''test'' je wat meer. Ik ga het binnenkort is in de gaten houden hoeveel kilometer ik ongeveer op een tank rijd.
Mensen die niks met Alfa Romeo hebben vinden het alle toch stiekem een gruwelijk mooie auto. (Uiteindelijk gaat het erom dat de eigenaar helemaal blij ermee is ;) ) Maar toch iedere keer als ik hem ergens parkeer kijk ik er weer na en denk ik poeh wat een mooi ding!
We gaan wel even meemaken wat de auto in verbruik gaat doen en de onderhoudskosten hierin. Foto's worden ook nog toegevoegd!
Op dit moment zou ik iedereen zo een auto aanraden!
Eerste lange rit
Hierbij de eerste ervaringen met de Stelvio in een lange rit.
Een rit van regio Amsterdam naar Limburg en daarna door naar Duitsland. De rit was heen en weer via een 2 Duitse plaatsen een kleine 1.000 km in twee dagen. Wat me voornamelijk opviel is het gemak dat je wegrijdt met zo een auto. Zit positie is geweldig en de vaart zit er goed in, het meerijden in Duitsland gaat de auto gemakkelijk af.
Verbruik is logischerwijs iets wat je niet wilt weten als je in Duitsland gas geeft.
De 2de dag reden wij een stuk binnendoor in Duisland met wat meer landwegen en wat bochten werk, je kunt heerlijk rond rijden met de Stelvio Op de snelweg/autobahn rijdt het heerlijk en vooral heel stabiel, op het moment dat je de hogere snelheden rijdt heb je het gevoel dat de auto nog heel stevig over de weggaat zonder het gevoel te hebben dat de auto uit elkaar trilt en op het moment dat je de binnendoor wegen rijdt kan je rustig rondrijden.
Er zijn mijn geen dingen tegengeval met de eerste lange rit in de Stelvio. Vooral nog meer kunnen genieten van de auto en relaxt op pad kunnen gaan. We waren met zen 2e op pad dus uiteraard qua ruimte absoluut geen gebrek.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.







Lezersreacties (8)
Reageren