Alfa Romeo Spider 2.0 (1992)

autoreview

Alfa Romeo Spider
Alfa Romeo SpiderAlfa Romeo SpiderAlfa Romeo SpiderAlfa Romeo SpiderAlfa Romeo Spider

Signalement

UitvoeringSpider 2.0
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1992
Jaar van aanschaf2002
KM-stand bij aanschaf40.500 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Toen de zomer weer voor de deur stond sloeg het Alfa Spidervirus, zoals elk jaar weer in mijn bol. Ik bezat alle boeken over de Spider en had een schaalmodel, hoogste tijd om er een aan te schaffen dus! Na veel adresjes bezocht te hebben vond ik een prachtig rood exemplaar bij een Alfa dealer met maar 40.500 km aantoonbaar op de teller! De deal was gauw rond en mijn droom kwam uit. Na een week niet geslapen te hebben kon ik haar eindelijk ophalen, meteen de kap open en rijden maar.

Het rijden in een Alfa Spider van het oude type is een bijzondere ervaring. Dit komt door de techniek die in bijna 30 jaar niet is veranderd. De vering voelt stug aan en de auto schud van achteren als je rijdt over oneffen wegdek (starre achteras). Je rijdt eigenlijk in een klassieker met als verschil dat je beschikt over stuurbekrachtiging en computergestuurd motormanagement.

Het meest leuke aan de Spider is natuurlijk cabriolet rijden. Je kunt zelfs comfortabel met 120 km/u over de snelweg rijden zonder weggeblazen te worden en je trekt veel bekijks.

Het interieur is smaakvol en je hebt genoeg bergruimte. Opvallend is de kofferbakruimte die je hebt, er passen met gemak 3 grote sporttassen in!

Die ruimte kwam goed van pas omdat we de spider meegenomen hadden naar zijn geboorteland Italie. We hebben in 2 weken tijd 5.000 km gereden zonder enige problemen. Het verbruik was zelfs 1 op 13!

Nu de zonnige dagen voorbij zijn hebben we de bijpassende hardtop er op gezet en die staat de Spider erg goed. De hardtop is uitgerust met binnenverlichting en achterruitverwarming zodat je er in winter ook nog wat aan hebt. Een auto moet immers rijden!

PROBLEMEN

- losse uitlaat (nalatigheid dealer)
- Wat verdroogde pakkingen die vervangen moesten worden door het lange stilstaan van de spider (had de dealer ook kunnen weten)
- Versleten remblokken (en toch door de APK!!!)
- Lekkende afvoerslang voor regenwater.
- Lekkende koelvloeistofslang.

Alle bovenstaande punten zijn verholpen. Advies voor potentiele Spiderkopers: Koop een spider bij een adres waar ze echt verstand hebben van dit type auto. Ik heb geleerd dat een Alfa Dealer niet automatisch verstand heeft van alle Alfa Romeo"s.

Veel informatie kun je op www.alfaspider.com vinden.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.