Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTDm 136 TI (2012)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 159 Sportwagon 2.0 JTDm 136 TI |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2012 |
Jaar van aanschaf | 2013 |
KM-stand bij aanschaf | 28.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
Mijn eerste auto
Enkele maanden geleden was het eindelijk zo ver, ik mocht beginnen kijken voor mijn allereerste auto.
Na lang zoeken en andere keuzes af te wegen, kwam ik toch uit op een Alfa Romeo 159. Nogal wat mensen in mijn omgeving vinden mij een autofreak en zoals het een echte autofreak betaamt, wil ik ook wel eens een Alfa Romeo voor de deur hebben.
Het aanbod is behoorlijk groot in België en ik vond al snel de auto van mijn dromen. Een Alfa Romeo 159 2.0 JTDm (136 pk). Niet snel na dat ik hem gevonden had op autoscout ging ik naar de dealer. Daar was ik volledig verkocht, mooie uitvoering (navigatie, lederen interieur, parkeersensoren, automatische airco, 17 inch lichtmetalen velgen...) en in het zwart. Perfect! Dezelfde dag nog de papieren in orde gebracht en na een weekje wachten (wachten op nummerplaat), kon ik eindelijk op de baan met mijn eigen auto!
Bevindingen bij de auto:
- Het rijden:
Het rijden in een Alfa Romeo 159 is een waar plezier. De auto rijdt strak en gaat goed de bocht om. Het stuur stuurt net iets zwaarder en strakker dan bijvoorbeeld een Audi. De dieselmotor van de auto is vlot genoeg en aan het rode licht ben ik meestal als eerste weg. (Al zou ik het nog iets vlotter willen) De versnellingsbak zou ook net iets beter mogen schakelen.
-Het interieur:
De zitpositie in de auto is goed: stuur is zowel in de hoogte als diepte te verstellen, er is een lendensteun die echt wel helpt, veel verstelmogelijkheden,... Het enige waar ik me bij de zitpositie aan stoor, is dat ik (zelfs bij de laagste stand) nog net iets te hoog zit. Ook bij het lezen van reviews hoor ik deze klacht. Het interieur zelf is echt super om in te zitten. De middenconsole is lichtjes gedraaid naar de bestuurder toe, waardoor de bijrijder eigenlijk een beetje wordt uitgesloten. De drie metertjes in het midden (met oa. turbodrukmeter) en het (imitatie) zwart geborsteld aluminium geven een sportieve en speciale uitstraling aan het interieur. Het leder voelt dik aan en is van een degelijke kwaliteit. Na 41000 km zie ik nog altijd geen echte slijtagesporen. Een echt minpuntje is echter de ruimte achterin. Als ik goed zit (1m87), heeft de persoon achter mij nauwelijks ruimte. Gelukkig hoef ik niet vaak mensen mee te nemen.
-Elektronische snufjes
Mijn Alfa Romeo is uitgerust met het optionele navigatiesyteem en om eerlijk te zijn, dit kan 1000 keer beter! Een adres ingeven duurt behoorlijk lang omdat het geen touchscreen is. (de hele tijd draaien aan een wieltje) De ergonomie is ook heel erg verwarrend. Als je in het standaardmenu bent, kan je onmogelijk via de onderste knoppen naar een submenu gaan. Hiervoor moet je eerst uit het hoofdmenu gaan. De taal van het systeem instellen moet via een omslachtig systeem met een USB-stick. Enz. Heel verwarrend... De boordcomputer is wel erg duidelijk en overzichtelijk. Al kan je je huidig verbruik niet zien als het het navigatiesysteem aanstaat. De regensensor gaat ook niet altijd zoals gewenst. Regent het een beetje, de ruitenwissers slaan tilt. Regent het net iets harder, de ruitenwissers gaan een standje lager werken. Ach ja, daar moet je mee leren leven denk ik. Italiaanse flair noemen ze dat.
-Verbruik:
Hoewel de fabrikant een gemiddeld verbruik opgeeft dat heel laag is, haal ik net 8,5l/100km (1:11,8). Voor een dieselmotor met 136 pk vind ik dit behoorlijk fors. Mijn 'sportieve' rijstijl zal hier denk ik wel achter zitten... Als ik een lange rit doe op de snelweg haal ik wel makkelijk 6,5l/100km (1:15,4).
Een aanhoudend probleem
Deel 1 van mijn review is een algemene review over mijn bevindingen bij de auto. In dit deel wil ik graag iets kwijt over een aanhoudend probleem.
Opeens, uit het niets, begon ik rare geluiden te horen aan mijn uitlaat. Een soort kloppend geluid. Contact opgenomen met een alfa garage en die hadden (uiteraard) nog nooit van het probleem gehoord. Ik heb de auto toch eens binnen gedaan in de garage en ze hebben er een weekje mee gereden. Niets te bespeuren, ik ging weer naar huis.
Diezelfde dag nog heb ik net hetzelfde geluid. Ik liet het even met rust en dacht dat het wel vanzelf over zou gaan. Niet dus...
Na een tijdje toch weer de garage gecontacteerd. Ik heb hem opnieuw een weekje moeten missen met de conclusie dat ze enkele rubbers hadden vervangen en het probleem zou opgelost moeten zijn. Ook deze keer geen geluk. Het probleem bleef ook deze keer aanhouden.
Zo heb ik mijn auto nog een paar keer binnen gedaan in de garage. Hitteschild vervangen, vliegwiel vervangen, ... Niets lost het probleem op. (Uitlaat vervangen zou waarschijnlijk helpen, maar is te duur denk ik (garantie))
Ook nu weer is mijn auto binnen in de garage en zijn ze het aan het onderzoeken. Eindelijk gaan ze de volledige uitlaatlijn eens controleren. Hopelijk is het probleem opgelost.
Zijn er nog mensen die dit probleem voor hebben? Ik zal wat meer uitleg geven omtrent het probleem.
Wanneer ik bij een laag toerental (1.100 - 1.500 o/min) mijn gaspedaal volledig indruk, komt er een soort kloppend geluid uit mijn uitlaat. Het doet mij denken aan een slecht getunde auto. Maar de uitlaat is nog volledig origineel.
Als er nog iemand is met dit probleem, reageer dan zeker...
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTD TI | Navi | Xenon | Leer | BOSE | Autom. Airco | Cruise Control | LMV | PDC | APK tot 17-09-2025!
- 2012
- 218.197 km

Alfa Romeo 159 SW 1.7 Ti 1750 TBi 200 PK bj Distinctive bj 2011 ! Vol Opties!
- 2011
- 323.175 km

Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.2 JTS Selespeed TI Nieuwe APK
- 2008
- 276.150 km