Alfa Romeo 156 GTA 3.2 V6 24V Selespeed (2004)

autoreview

Alfa Romeo 156 GTA 3.2 V6 24V Selespeed (2004)

Signalement

Uitvoering156 GTA 3.2 V6 24V Selespeed
Versnellingen6, Semi Automaat
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2006
KM-stand bij aanschaf18.300 km
KM-stand laatst121.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Enkele jaren geleden was ik de berijder van een Alfa 156 2.0 TS. Naar alle tevredenheid overigens (170.000km), maar een mens wil wel eens wat anders, dus werd het een tijdje een Volvo V40 T4. Betrouwbaarder, praktischer voor mijn gezin, en wellicht ook veiliger. Echter lang niet zo een heerlijke rijdersauto als de Alfa dus kreeg ik al vrij snel heimwee. Een proefrit in de nieuwe 159 viel wat tegen: heel mooi uiterlijk, maar qua motor en rijeigenschappen miste ik toch een beetje het typische Alfa-karakter wat ik gewend was. Te veel invloed van GM misschien?
Dus dan maar op zoek naar een mooie 156 met weinig kilometers (maar veel garantie). Uiteindelijk via internet een prachtige 156 GTA Selespeed gevonden. De GTA uitvoering maakt de 156 naar mijn idee alleen maar mooier; gespierd maar niet ordinair of patserig.
De 3.2 V6 is een beresterke maar soepele motor: of je nu 70 of 170 (of meer) in de 6e versnelling rijdt, het maakt de Alfa niet uit. Prachtig geluid, vooral bij 4000+ tpm, dus de radio gaat af en toe uit en de ramen open. De Selespeed is even wennen. Het flipperen is beslist een aantrekkelijke optie maar het gaat niet heel erg soepel. Plussen en minnen dus wat de Selespeed betreft.
Scherp stuurgedrag en een geweldige wegligging. De strakke vering zal niet iedereen comfortabel vinden maar het contact (gevoel) met de weg is hierdoor wel voorbeeldig. Tegen de verwachting in wordt de 250pk trouwens onverwacht goed op de voorwielen overgebracht. De Volvo was met 200PK al zoekerig en had moeite met de grip; bij deze Alfa is hier allemaal weinig van te merken; de ASR doet zijn werk en de auto gaat er bij vol gas gewoon als een raket vandoor.
Het interieur is prachtig en alle opties zijn aan boord zoals o.a. klimaatregeling, navigatie, stoelverwarming, boordcomputer, elektrische ramen, regensensor, etc. Mooie stevige en met leer beklede kuipstoelen. Top!
De Bose geluidsinstallatie is niet slecht maar (zoals meestal bij Bose) naar mijn idee overgewaardeerd.

Minpunten? De belachelijk grote draaicirkel, de ietwat beperkte ruimte achterin, en misschien het brandstofverbruik. Alhoewel, bij normaal gebruik (in mijn geval veel snelweg) valt 1 op 9,0 niet eens tegen voor een 3.2 liter V6. Verder is het natuurlijk opletten met verkeersdrempels.
De ergonomie had hier en daar wat beter gekund. De buitenspiegeltjes zijn inderdaad klein, maar ze laten wel precies zien wat je moet zien: ik vind ze prima! De regensensor mag er van mij uit: ik stel liever zelf het interval in.
De betrouwbaarheid van Alfa’s is een veelbesproken onderwerp. De Volvo deed het echt altijd, verbruikte geen druppel olie, en piepjes en kraakjes waren hem vreemd.
Karakter betekent ook nukken dus ik houd er rekening mee dat deze Alfa iets meer onderhoud gaat vergen.
Update Dec 2006, 30.000km: iedere keer weer genieten... Op zoek naar smoesjes om een eind te gaan rijden... In de lijn der verwachting moet er wel iedere 4000km een litertje olie bij.

PROBLEMEN

Op dag 2 bleek de accu niet zo best meer (onder garantie vervangen), terwijl ook een losse massakabel even voor wat vage elektrische problemen zorgde. Dit doet echter niets af aan de auto en ik zie de oorzaak meer in het tijdelijke showroom-verblijf. De tijd zal het leren. Mocht het nodig zijn dan heb ik in ieder geval twee jaar AutoExpert garantie in mijn achterzak.
Update Dec 06: over niet al te lange tijd aan de eerste beurt toe. De dealer mag meteen even iets onderzoeken: na een tijdje stilstaan bij zeer vochtig weer (mist) doet de pookbediening van de Selespeed wat raar. Flipperen gaat goed, maar daarmee krijg je hem niet in zijn achteruit.
Update maart 07: Inmiddels de 40.000km gepasseerd zonder verdere probleempjes. Iedere rit is gewoon heerlijk genieten.
Update October 2007: op wat kapotte lampjes na probleemloos op 60.000km uitgekomen.
Nog steeds een heerlijke auto. Waar moet ik hem tzt in godsnaam door vervangen nu 156’s niet meer worden gemaakt?
December 07: met de komst van het koude en vochtige seizoen, treden er heel af en toe weer elektrische probleempjes op. Zo valt dan ineens de radio of airco uit maar na 5 a 10 minuten (dus voordat ik bij de garage ben) werkt alles weer normaal.

UPDATE (93.000 km)

  • 93.000 km

Inmiddels staat de teller dus op 90.000km, en het rijden blijft genieten, zelfs na 2,5 jaar. Motorisch nog steeds probleemloos, maar de sporadische elektrische probleempjes blijven licht irritant. Tijdens sneeuw en koude was het eerder beschreven probleem met de Selespeed pook weer even terug. De dealer heeft enkele weken terug de stekkerverbinding tussen pook en ECU onder handen genomen en dat lijkt (tot nu toe) te werken. Fingers crossed!

UPDATE (107.000km)

  • 107.000 km

Setje nieuwe banden (Pirelli P7), kapot lampje en normaal onderhoud (incl. olie bijvullen). Verder geen bijzonderheden. Het sporadische selespeed probleem van een tijdje terug is gelukkig opgelost (los contact).
Vooralsnog is de auto dus betrouwbaar. Gecombineerd met het rijplezier en gebrek aan een waardige vervanger betekent dat ie nog even mag blijven.

Update (121000km)

  • 121.000 km

Na wederom 20.000 kilometers tijd voor onderhoud (120.000km). Daarbij is o.a. de distributieriem vervangen wat vrij prijzig bleek. Verder nog wat zaakjes die vallen in de categorie 'normaal onderhoud'.
Kort na het bezoek aan de dealer ging het glaasje van een mistlamp (weer) kapot - 2e keer, blijft dus een kwetsbaar punt. Reparatie vraagt een nieuwe unit, wat ook niet goedkoop is.
De 'waardige opvolger' waar ik het eerder over had is er gewoon niet vrees ik. Maar de Alfa 159 met de nieuwe 1750 TBI motor, sportpakket en leer komt enigszins in de buurt. :-)

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (21)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.