AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Russische automarkt zakt verder weg
Nieuw dieptepunt in 2016
53
De Russische automarkt ligt op zijn zachts gezegd volledig op zijn gat. Voor 2015 lijkt al een dieptepunt te worden en het lijkt erop dat ook volgend jaar catastrofaal gaat worden voor de autoindustrie.
Diverse automerken hebben hun Russische productie dit jaar stevig teruggeschroefd. Voor dit jaar wordt een totale autoverkoop van 1,28 miljoen stuks verwacht, liefst 45 procent minder dan in 2014 aan de man werden gebracht. Volgens Bloomberg wordt volgend jaar een daling met zo'n 15 procent ten opzichte van dit jaar verwacht.
De Russische overheid pompt volgend jaar zo'n 645 miljoen euro in de Russiche auto-industrie. De vraag is of dat genoeg is. De daling van de autoverkopen in Rusland wordt voor een deel veroorzaakt door de ongunstige Russische roebel. Een bijkomstigheid is de Russische regering een hogere heffing op geïmporteerde auto's heeft ingevoerd.
Lees ook
Nieuws

Bentley en Rolls-Royce hakken in EV-plannen
Nieuws

Fiat komt dit jaar met twee nieuwe modellen: Panda Fastback en... Multipla?

Harold de Vries rijdt al 130.000 kilometer in deze elektrische Volvo XC40, hoe is het met de accu?
Nieuws

Straten in centrum Rotterdam meer uren dicht tegen verkeersaso's
Nieuws
