AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Oslo wil benzine- en dieselauto verbieden
Na 2025 louter elektrische auto's
98
Auto's en vrachtwagens die op benzine of diesel rijden, komen er na 2025 niet meer in in Noorwegen. Ook de eigen bevolking moet dan geheel overgestapt zijn op alternatieven zoals elektrisch vervoer.
Er lijkt een meerderheid in het parlement te zijn voor het verbod op auto's die op schadelijke brandstoffen rijden. De Noorse overheid wil zo de klimaatverandering bestrijden.
Het verbod staat benoemd in het Nationaal Vervoer Plan. Ook de transportsector moet veranderen. Na 2030 moeten alle nieuwe schepen en veerboten emissievrij zijn.
De aanschaf van elektrische auto's wordt met belastingvoordelen al gepromoot in Noorwegen. In geen enkel ander Europees land worden zoveel elektrische auto's verkocht, afgezet tegen het aantal inwoners. 15 procent van alle nieuw geregistreerde personenauto's rijdt op elektriciteit.
Lees ook
Test: Mercedes-Benz CLA - Voor het eerst elektrisch, hybride volgt
Nieuws
Deze Subaru Impreza heeft een paar heel moderne kenmerken - In het Wild
Nieuws
Tesla komt met extra lange en ruime Model Y
Nieuws
Van Tesla tot Mazda: deze Mercedes-hendel zit in talloze modellen
Nieuws