AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het

Levertijden Nissan Leaf ingekort

Meer productieplaatsen door populariteit

Nissan Leaf fabriek mensen EV Japan Engeland
Nissan Leaf fabriek mensen EV Japan Engeland
Nissan Leaf fabriek mensen EV Japan Engeland
Nissan Leaf
Nissan Leaf
Nissan Leaf
Na wat naar eigen zeggen neerkwam op maanden lobbyen bij de fabriek is de Nederlandse Nissan-importeur erin geslaagd om meer productieplekken van de elektrische Leaf te claimen. Dat is goed nieuws voor kopers, die hun auto nu eerder geleverd krijgen.

"Auto's die nu worden besteld, zouden aanvankelijk in november worden geleverd, maar dat is nu vervroegd naar uiterlijk oktober", meldt de importeur desgevraagd. Dat het lobbyen niet zonder effect bleef, is niet zo gek als we de Europese verkoopcijfers van de Leaf erbij pakken. Gisteren bleek al dat 's werelds populairste EV met 100.000 verkochte exemplaren ook in ons werelddeel gretig aftrek vindt. Binnen de grenzen van Europa staat de Benelux op de tweede plek als het gaat om Leaf-afname. Alleen Noorwegen, waar EV-rijders alle denkbare voordelen genieten, doet het beter. Van de dik 4.000 orders in België, Nederland en Luxemburg werd ruim tweederde in Nederland getekend, want met de bpm-vrijstelling en een lage bijtelling heerst hier nog altijd een buitengewoon EV-vriendelijk belastingklimaat.

Het echte klapstuk van de Leaf moet echter nog komen, want na de 40 kWh-versie volgt in het eerste kwartaal van 2019 een variant met een 60 kWh-accupakket. Die auto, die minstens 400 kilometer ver moet komen op een acculading, verschijnt dus in het jaar waarin de magische bijtellingsgrens van € 50.000 gaat spelen voor potentiële EV-rijders. Nissan is daar echter niet bang zo bang voor. "Een volledig afgeladen 40 kWh-Leaf kost zo'n € 41.500, dus dan is er nog bijna 10 mille speelruimte voor de duurdere variant." Dat biedt inderdaad mogelijkheden. Als de auto onverhoopt toch net boven de limiet uitkomt, is er nog steeds geen man overboord, want de lagere bijtelling van 4 procent geldt dan nog altijd over de eerste € 50.000. Alleen voor het gedeelte van de prijs boven dat bedrag geldt een bijtellingspercentage van 22 procent. Hyundai Nederland houdt bij de Kona Electric ook al rekening met de nieuwe regels en weet de duurste variant net onder de grens te houden.

Video
0 seconds of 0 secondsVolume 90%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 

PRIVATE LEASE Nissan Leaf

Nissan
Nissan Leaf 40kWh N-Connecta (5D/CVT)
€ 547
 

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (58)

Reageren
Sub-reacties inklappen
Anoniem
Anoniem
  • 1
Dat zou nu toch niet meer dan 2000 euro meer mogen kosten als je de accu prijzen van Tesla en Audi voor 2019 mag geloven.
Zij voorspellen een prijs van minder dan 100 euro per KWh, echter de fabrikant en dealer verdienen aan onderhoud weinig op een EV en dus gooien ze de marge bij aanschaf omhoog.
Anoniem
Anoniem
  • 2
Goed nieuws voor de Beleafers. ;-)
Anoniem
Anoniem
  • 4
Met bijna 60% Nederlanders op het bewonersaantal in de Benelux, en ruim 2/3 van de orders in Nederland, kan ik alleen maar besluiten dat de verkopen van de Leaf in België in verhouding niet veel lager ligt dan in Nederland...
Anoniem
Anoniem
  • 4
Echt nuttige en no nonsense Ev, geen wedstrijd met de concurrentie voor 0-100 sprint door extra energie verspilling.
Anoniem
Anoniem
  • 4
Nissan doet terecht goede zaken. zo'n 2600 zijn er dus al verkocht in Nederland van het nieuwe model. En nu bestellen is nog dit jaar geleverd krijgen. Daar kan tesla nog een puntje aan zuigen.
Anoniem
Anoniem
  • 2
Tot 17 juli bestellen garandeert Tesla levering op tijd om aan volledige 4% bijtelling te voldoen (S/X).
Anoniem
Anoniem
  • 2
@TRAVELER 66

Hard optrekken in een EV kost geen extra energie. Die 1/2mv^2 win je gewoon weer terug met regeneratief remmen.
Anoniem
Anoniem
  • 1
@Worth.k, Leaf is goed voor de gewoon mensen.. er zijn genoeg Tesla's kapot geramd door de bestuurders.
alexbink
alexbink
  • 5
@Wortelkanaal
Hard optrekken kost natuurlijk wel meer energie. Al was het alleen al omdat de gemiddelde snelheid over een bepaalde afstand hoger komt te liggen.
Anoniem
Anoniem
  • 3
@kees entius, in de huidige Leaf ontbreekt actieve koeling/verwarming van de accu. Dat is een echt praktijkgebrek dat voorkomt dat je er langere afstanden mee gaat rijden, vanwege de langere laadtijden. In de 60 kwh versie wordt dat wel toegevoegd. Dat gaat ook nog centen kosten.
Anoniem
Anoniem
  • 2
En toch is de IONIQ de betere EV, vooral het thermisch management van de accu van deze auto is veel beter dat de Leaf II. Sterker nog, de Leaf II heeft geen thermisch management met als gevolg langzamer laden en minder range. Wereldwijd wordt er geklaagd over de tegenvallende prestaties van de Leaf II.
Anoniem
Anoniem
  • 1
Dit jaar zouden er alleen al in Europa misschien wel zo'n 50.000 Nissan Leafs verkocht kunnen worden.
Anoniem
Anoniem
  • 5
@Wortelkanaal
Eh nee, ja je wint energie terug maar echt niet alle energie je extra verbruikt bij hard optrekken.

Nissan heeft gewoon van dag 1 de productie op orde gehad door deze net zo aan te pakken als bij hun andere autos. Ze wilden niet net als Tesla het opnieuw uitvinden.

Daarnaast vind ik deze veel belangrijker dan de Tesla aangezien hij voor meer mensen betaalbaar is en je geen 3 jaar hoeft te wachten tot je hem krijgt.
Anoniem
Anoniem
  • 1
@wortelkanaal, blijf eens ontopic het gaat hier over de Leaf niet over Tesla.
Mooi dat hij goed verkoopt nu meer merken.
Anoniem
Anoniem
  • 2
@Soprano, ik had de Leaf om deze reden afbesteld en de Ioniq gekocht. Geweldige efficiente auto die inderdaad technisch superieur is tov de Leaf naar mijn bescheiden mening.
Anoniem
Anoniem
  • 2
@CKOOPMANS:

Nuttige informatie, dank.
Anoniem
Anoniem
  • 1
@Koopmans: De IONIQ is een zeer verstandige keus. Er zijn vele rapportages op het internet te vinden die de IONIQ boven de Leaf II zetten. Die mensen zullen het toch ook wel hebben begrepen... Let wel, veel testen hebben aangetoond dat DC laden tot wel 68-70kW met de IONIQ haalbaar is, en dat voor de geleverde accucapaciteit is uniek te noemen. De Tesla Model 3 doet het met 82 kW niet echt veel beter.
Harry Music
Harry Music
  • 1
No matter what... Nissan loopt mooi voorop met betaalbare EV's dan komt er een tijdje niets, dan de Ampera ,en de Tesla
CPE
CPE
  • 1
“Door populariteit” en “vanwege populariteit” zijn niet uitwisselbaar. Dit even voor de redactie.
Anoniem
Anoniem
  • 0
"Hoe cool is jouw accu?? "
Anoniem
Anoniem
  • 1
@ soprano.
maar in koud weer hebben weer veel mensen last van de ioniq batterij,ik denk dat het hier niet koud genoeg is voor deze problemen.
matra v6
matra v6
  • 1
@Wortelkanaal,

Precies! Als je maar snel genoeg op trekt laadt je de accu weer 100% vol door regeneratief remmen. Vandaar dat een snelle 1-100 tijd essentieel is voor een EV, dan kom je namelijk verder op een lading toch?

De Leaf 2 is een succes in Noorwegen, maar toch wordt de eGolf als de betere keus bestempeld in meerdere vergelijkingstests. Vooral ergonomisch en praktisch is dat een betere keuze.

Ik ben even geleden nog bezig geweest om een Leaf 1 aan te schaffen, maar de accupaketten van de 1 zijn (kunnen) onderhevig aan hevige degradatie. Nieuw pakket zou eventueel 5000 Euro kosten, dus op een tweedehands auto van rond de 10k was dat mij een te grote gok. Ik weet niet of de accu's van de Leaf 2 beter zijn, maar als ik lees dat de warmtehuishouding nou niet echt verbeterd is ben ik benieuwd hoe dat zit over een jaar of 4 met die accu's.
Alle waar is naar zijn geld
Alle waar is naar zijn geld
  • 1
Hahaha Wortelkanaal. En als we dan een windmolen op het dak zetten om de accu te laden hoeft hij helemaal nooit meer aan de stekker.

Misschien toch even op LOI.nl kijken of ze ook online natuurkunde cursussen hebben?
roel8282
roel8282
  • 1
He beste soprano.
Bij een bericht is je mening al duidelijk. dan ga je toch die hele goede ionic kopen. is je goed recht. En ik zou oprecht zeggen veel rijplezier gewenst. Ik zou bijna denken dat je stiekem jaloers bent op de leaf dat ie beter verkoopt en stiekem graag zelf zou willen. aangezien je blijft terug komen over hoe goed die Hyundai wel niet is.
Anoniem
Anoniem
  • 3
Altijd leuk dat mensen ALLE elektrische auto's vergelijken met Tesla.. alsof de Tesla S of X ( of 3) in dezelfde categorie zitten als de LEAF of de IONIQ...
Outback
Outback
  • 0
@Shoot Mobiel, nee klopt, we hebben het hier over kwalitief sterke, leverbare producten, i.p.v. matig afgewerkte, 'premium' prototypes, waarvan maar de vraag is of ze ooit geleverd gaan worden.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Hoe meer hoe beter, maar 2700 in NL is absoluut gezien niet zo veel.
De Outlander ging in 6 weken naar de 10.000 in 2013. En toen wist bijna niemand iets van elektrisch rijden.

Nu is de Leaf toch de enige absolute bijtellingspakker.
Mensen durven nog steeds niet, door aangeprate EV angst door de negativiteit zoekende journalisten.
Zonde.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Shootmobiel: Vorige week werd de Kona nog met de model X vergeleken.

Forrester: Volgens mij gaat dit artikel over het feit dat de Leaf slecht leverbaar is, en dat daar zojuist een klein stapje in gezet is, om daarna weer terug te vallen, net zoals bij de Amperae.
Ik snap dat je het er moeilijk mee hebt, maar ze zetten allemaal te laag in op productieaantallen.
Als de vraag toeneemt dan neemt de wachttijd ook toe. Dus hoe langer het duurt hoe gewilder het model is.
Koop niet blind
Koop niet blind
  • 0
Tja, Den Haag duwt dit ding bij mensen door de strot. Door die krankjorume bijtelling, is het niet raar dat enkele mensen kiezen voor zo’n nagenoeg bijtellingsvrije kar. De nieuwe Prius.
Koop niet blind
Koop niet blind
  • 0
Door het fiscaal aantrekkelijk te maken, kunnen de importeurs de hoofdprijs vragen. Prijsopdrijving door subsidie. Laat liever de markt z’n werk doen met lage lasten en geen subsidie. Oh nee, dan wordt er niet één van verkocht...
Anoniem
Anoniem
  • 0
Na het bericht hierboven over diesels die niet schoon te krijgen zijn, is dit goed nieuws voor Nissan en de andere EV fabrikanten.
Alle waar is naar zijn geld
Alle waar is naar zijn geld
  • 0
Ik rij veel lange afstanden, dus de 40kwh versie laat ik even voor wat het is. Maar als de 60kwh straks uit komt wordt dit een serieus alternatief.

Thuis nog een caravan (waarmee het dus niet de bedoeling is om die thuis te laten staan ;-)), dus er zal voorlopig wel een benzine auto naast blijven staan. Maar van 0% naar 90% elektrisch rijden vind ik al een hele stap.
roel8282
roel8282
  • 0
koop niet blind. is keer wat anders en even wennen . dat niet de vag auto s je door de strot worden geduwd zoals als vw Audi Opel Seat Skoda enz. want die worden je ook door de strot geduwd als je gaat lease . daar wordt dat ook netzo gedaan. Ja raar dat het nu niet draait om vag auto s
Rien1980
Rien1980
  • 0
Ik heb ook al mogen vernemen dat op papier de Leaf de Ioniq qua range de baas is, maar dat in het wild dat toch net even wat anders ligt. Je zou maar zo'n Leaf voor de deur hebben staan en er dan achter komen dat onder iets minder gunstige omstandigheden je niet eens bij je moeder op bezoek kan die net heeft besloten naar Gulpen aan de Geul te verhuizen, om daar de rest van haar leven in het verzorgingshuis te genieten van een dagelijks puntje vlaai bij haar thee. Loopt je leasecontractje nog 4 jaar..............
HansSolo
HansSolo
  • 0
Vroeger werden zogenaamde schone kleine dieseltjes van 14% bijtelling ons door de strot geduwd, voor 4,5 miljard euro aan gederfde inkomsten.

BEVs zijn daadwerkelijk veel schoner en sjoemelvrij, bovendien zijn de absolute aantallen nog heel laag. Net als de gederfde inkomsten.

Effectief fiscaal stuurmiddel, wel mee eens dat er een prijsopdrijvend effect in zit.
HansSolo
HansSolo
  • 0
Rien, als je in Maastricht woont voorzie ik weinig problemen.

De Leaf is voor 93% van je dagelijkse ritten geschikt, voor de resterende 7% moet je beter plannen en op zoek naar een snellader langs de weg.

De meeste zakelijke rijders nemen vanwege de 4% bijtelling dit soort kleine ongemakken voor lief. We zitten nog even in een technologische en aanschafprijstechnische fase waarin fiscale sturing nodig is.
Rien1980
Rien1980
  • 0
@Hanssolo
Voor mij is hij voor woon-werk al ongeschikt. Ik las en hoorde (in mijn naaste omgeving van een leaserijder) dat hij onder ongunstige omstandigheden niet verder komt dan ergens tussen de 120 en 140 km. Met 125 enkele reis woon-werk niet echt een optie. Vind het ook enorm karig t.o.v. het opgegeven bereik.
20V Turbo
20V Turbo
  • 0
Meneer Musk, kijkt u mee? Men reserveert wat capaciteit en verhoogt zonder gekkigheid de productie. Zo werkt het bij echte autofabrikanten.
HansSolo
HansSolo
  • 0
Rien, voor iedereen is natuurlijk de situatie en de rijstijl weer anders. Ik kom met een 2016 Leaf 30 kWh gemiddeld 160 km ver.

Als je thuis kan laden vertrek je in ieder geval met een volle batterij. Als je op je werk (gratis) mag laden van de baas ben je helemaal spekkoper, en kom je altijd weer thuis. Mocht dat niet lukken kun je langs de snelweg 10 minuten snelladen om ook thuis te geraken.

Ik zou het zakelijk voor slechts 4% bijtelling wel weten, anders geduld en straks gaan voor de long range 2019 versie.
HansSolo
HansSolo
  • 0
De strengere USA EPA test cyclus geeft voor de Leaf 2018 een range van gemiddeld 243 km.

De ondergrens van snelweg rijden in de winter is gemiddeld 170 km range.

https://ev-database.nl/auto/1106/Nissan-Leaf

Continue op hoge snelheden rijden in een BEV is niet het sterkste punt. Ach, we staan toch vaker in de file dan niet.
Eendenman
Eendenman
  • 0
@WORTELKANAAL, hard optrekken in een EV kost wèl extra energie. Niet vanwege eerdergenoemde redenen, maar omdat de weerstand kwadratisch toeneemt met de stroomsterkte. Dus 2x zoveel stroom zorgt voor 4x zoveel weerstand. Een EV die snel optrekt is dus wel degelijk minder efficient.
HansSolo
HansSolo
  • 0
Toch is snel optrekken minder range verminderend dan continue 200 km/u rijden op de Autobahn.

Je kan snel optrekken als het moet, maar dat hoeft niet. Het is niet zo dat je in een performance Tesla/BMW bij elk stoplicht gaat drag racen.
nitro68
nitro68
  • 0
MatraV6:

Toen jij voor een Leaf aan het rondkijken was heb ik je verteld dat alleen de eerste modelserie tot de facelift in 2013 dat probleem kan hebben.
De modellen na de facelift, te herkennen aan het ontbreken van de bult in de kofferbak, hebben de accu's een verbeterde chemische samenstelling gekregen waarbij het degradatie probleem bij hoge temperaturen verholpen waren.
Ik heb een facelift, en de accu heeft na 64000km nog steeds zijn volle capaciteit.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Wat zit iedereen over subsidie, 4% is alsnog gewoon extra betalen. Je krijgt geen cent hoor.
Anoniem
Anoniem
  • 0
20V turbo: Ik heb het artikel nog een keer gelezen en zie niet dat de productie verhoogd wordt.
Dat zou pas nieuws zijn.
Volgens mij is de Leaf, helaas, net als bij al die anderen slecht leverbaar.
Jammer, je zal er toch een mogen hebben.
A A5
A A5
  • 0
Erg fraai model, en je weet iig zeker dat ie nog dit (na)jaar geleverd gaat worden.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Confused, you will be.....
Soulman
Soulman
  • 0
Voor de rest is lang laden toch geen probleem? Je hebt toch geen haast op je vakantie?
Tsjakha
Tsjakha
  • 0
Zie langlopend draadje NissanNL en snelladen op https://www.nissanelectricclub.nl
Dit heeft mij gelukkig weerhouden om deze auto te gaan leasen als opvolger van mijn plug-in hybride. Op de site probeert NissanNL door het probleem van maximaal 1x snelladen en een belabberde actieradius tenzij je met de mooie autopilot functie met 90 in de slipstream van een vrachtauto gaat hangen te verklaren tot producteigenschap. Grote faal van Nissan om de auto vol te hangen met gadgets maar te besparen op actieve koeling die het busje NV wel heeft en dus geen batterij temperatuur of schade issues kent. Aantalhebben hun order geannuleerd en aantal rijders wil actie tegen Nissan omdat hun dealers de aanvankelijke producteigenschappen die tussentijds in de webisite en handleiding zijn gewijzigd alsnog te claimen. Online wordt Leaf 2 betiteld als #rapidgate model en staat YouTube vol filmpjes van falende snellaad sessies die bij warme accu tergend traag verlopen. Dat wellicht reden kortere levertijd?
HansSolo
HansSolo
  • 0
Hopelijk leert Nissan hiervan en passen ze de huidige batterij nog enigszins aan. Je zou zeggen dat ze de afgelopen jaren al uitgebreid getest hebben met deze Leaf II.

Het is dus duidelijk wachten op de long range versie met batterijen van LG, wel met thermal management.

Tesla heeft het qua kwaliteit van de batterijpakketten veel beter voor elkaar.