Gesnapt: nieuwe cross-over van MG
Mysterieuze Chinees met ambitie voor Europa
Nadat het oude MG Cars op de fles ging, kwam het ooit Britse merk in handen van de Nanjing Automobile Group. Inmiddels is dat bedrijf opgegaan in het eveneens Chinese SAIC Motor. MG Cars heet voortaan alweer even MG Motor en het bedrijf verkoopt in China een wirwar aan hatchbacks en sedans. Het Verenigd Koninkrijk is het enige Europese land waar MG Motor een deel van zijn modellen aan de man brengt. In de showrooms staan momenteel de MG3, de MG6 en sinds kort de MG GS. Die laatste is een 4,5-meter lange cross-over die wat formaat betreft vergeleken kan worden met de Nissans Qashqai van deze wereld. Het is die GS die een kleine broer gaat krijgen.
Dankzij onze spionagefotograaf kunnen we een ingepakte nieuweling van MG zien. De cross-over zal gaan opereren in het B-segment en zal auto's als de Nissan Juke, SsangYong Tivoli en Mazda 3 op de korrel willen nemen. Het is nog niet duidelijk hoe de compacte cross-over gaat heten. De GS kennen we al en in China bestaat ook een GT, een bijzonder gelijnde sedan. Het is dan ook niet ondenkbaar dat deze nieuweling als GR door het leven zal gaan.
De GS is leverbaar met een 166 pk en 250 Nm sterke 1,5-liter viercilinder turbomotor. Mogelijk zal MG een minder krachtige variant van dat blok in het vooronder van deze 'GR' lepelen. We wachten af.