Ford Explorer: gigant in nieuwe jas
Afgelopen weekend schreven we nog over het feit dat de 7 miljoenste Ford Explorer het levenslicht heeft gezien. Vandaag hebben we meer Explorer-nieuws, en wel in de vorm van een grondige facelift voor Fords op een na grootste model.
Ford heeft de Los Angeles Auto Show uitgekozen als geboortegrond voor z'n vernieuwde Explorer. De vijfde generatie reed alweer sinds 2011 rond, en was behoorlijk toe aan een opfrisbeurt. Met z'n nieuwe neus lijkt de vernieuwde Explorer behoorlijk op de eerder dit jaar gepresenteerde Edge - een SUV die ook naar ons deel van de wereld komt.
Onder de kap legt Ford nu ook de 2,3-liter Ecoboost-viercilinder die we kennen uit de Mustang. In de Explorer zal-ie goed zijn voor zo'n 270 pk. Nieuw is de komst van een extra chic uitrustingsniveau: Platinium. Als Platinum krijgt de forse Yank de beschikking over een 500 watt audiosysteem van Sony, led-verlichting in het interieur, leer op de stoelen, een schuifdak, speciaal 20-inch lichtmetaal en skidplates aan zowel de voor- als achterzijde.
Had je deze auto's al gezien?

Ford Explorer Premium Extended Range RWD 77 kWh 286PK Winterpack Adaptieve Cruise 360Camera Blind-Spot Elek. Achterklep 20'' Inch Velgen *Nieuwstaat*
- 2024
- 16.027 km

Ford Explorer 3.0 V6 EcoBoost PHEV ST-Line | Pano | 7-Zits | Trekhaak | Memory | Leder | Adaptief | Camera's
- 2022
- 88.687 km

Ford Explorer 3.0 V6 EcoBoost PHEV ST-Line Aut. | Panoramadak | Leder | Winterpack | Navigatie | Climate | Cruise | Apple carplay |
- 2024
- 28.000 km