Prius-killer Hyundai duikt op in Nederland

Roland betrapt Hyundai-testpiloot

Hyundai spyshots
Ook in Nederland duiken regelmatig prototypes op. Onze eigen Roland Tameling liep bij een tankstation stomtoevallig deze Prius-killer van Hyundai tegen het lijf.

Roland meldt ons dat de auto nadrukkelijk in de buurt van een laadpunt stond, wat een interessant gegeven is voor deze auto.

In de eerste instantie was er namelijk sprake van dat de Hyundai 'Prius-killer' een conventionele hybirde zou worden, maar zo'n auto hoeft natuurlijk niet op te laden.

Dit moet dus wel een plug-inhybride (PHEV) of volledig elektrische auto worden. Een uitlaat lijkt volgens Roland te ontbreken en ook liet een sticker op de deur zien dat het een 'EV' betreft. Waarschijnlijk werkt Hyundai dus ook aan een volledig elektrische versie.

Waarschijnlijk combineert de hybride versie een elektromotor met een viercilinder benzinemotor. De exacte specificaties zijn nog niet bekend, maar mogelijk gaat het om een 1.6 GDI.

We verwachten de onthulling van de hybride versie begin volgend jaar, de elektrische versie volgt waarschijnlijk iets later.

PRIVATE LEASE Hyundai

Lezersreacties (29)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.