Toyota Yaris 1.8 16v VVT-i TS (2007)

Bengel met ballen

Toyota Yaris 1.8 16v VVT-i TS
Toyota gaat met de Yaris TS de concurrentie aan in de klasse van de sub-GTI-tjes. Bij de introductie waren de Japanners duidelijk: de TS is met zijn 133 pk sterke 1,8-litermotor géén GTI en heeft evenmin de pretentie er een te zijn.

De sportiefste versie van de Yaris staat als 1.8 16V VVT-i TS in de prijslijst. Met zijn forse bumperspoiler met geïntegreerde mistlampen, de honingraatgrille met daarin het TS-logo, en de geïntegreerde zijskirts ziet hij er atletischer uit dan de gewone versies. Een dikke achterbumper, dakspoiler en verchroomd uitlaateindstuk ontbreken evenmin. Hij staat op 17-inchwielen met 205/45 Yokohama-banden, waarmee hij op ronduit vet rubber staat.

Zestienklepper
De Yaris TS is uitgerust met Toyota's nieuwe 1,8-liter VVT-i-zestienklepper. Hij levert 133 pk en heeft met 173 Nm een mooi koppel in huis. De Yaris heeft een topsnelheid van 194 km/h en trekt in 9,3 seconden van 0-100 km/h. Deze prestaties zijn niet bepaald belabberd.

De Yaris is sneller dan je zou verwachten, al moet je actief van verzet wisselen om optimaal gebruik te maken van zijn trekkracht, maar dan wil hij best wel. Maar om nou te zeggen dat hij gretig is en je dwingt om aldoor maar het gaspedaal dieper in te trappen... Nee, daar is hij gewoon een beetje te geciviliseerd voor. Op het circuit stelt de Toyota ons niet teleur. Goed, hij is minder sportief dan de concurrentie, maar dat betekent niet dat hij nu een flater slaat.
De wat indirecte besturing went snel en je kunt hem toch nauwkeurig een bocht insturen, al wil je ook meer communicatie met de voorwielen. Met gas erop is hij snel onderstuurd en dat zou je wel onmiddellijk willen voelen. Bij gas los blijft hij vriendelijk en zijn kontje komt niet op een gemene manier om.


Geen lichtgewicht
De Yaris is met 1.120 kg niet bepaald een lichtgewicht en hij geeft je met zijn hoge carrosserie, minder stugge vering, hoge zit en de wat te schuine stand van het stuur niet zo'n racegevoel. Maar je kunt met de TS best lekker sportief aan de slag. Het is een kwestie van even je rijstijl aanpassen en als je niet beter weet, kun je je goed in je nopjes voelen.


Analoge meters
In de cockpit van de Yaris TS gaat het er niet echt sportief aan toe. We missen gewoon een paar leuke details die je ervan bewust maken dat je in een hete hatchback zit, zoals een gekleurd biesje of een logo. Zelfs aluminium pedalen ontbreken. Wel is het interieur strak vormgegeven, met de raambediening hoog in de fraai gevormde armsteunen. Het enige waarop de TS verschilt met zijn langzamere broers is dat hij analoge meters in het centraal geplaatste instrumentenpaneeltje heeft.


Plat
De optimale zit achter het sportstuur is wat moeilijk te vinden, maar na een paar probeersels lukt het wel. Het komt door de wat schuine stand van het stuur en het ontbreken van diepteverstelling. De rugleuningen van de stoelen bieden wel zijdelingse steun maar de zitting is wat plat en oncomfortabel.
Wat we kunnen missen als kiespijn is de sleutel-startknopcombinatie. Het is nu al regelmatig gebeurd dat iemand met een auto met zo'n startsysteem is weggereden terwijl een collega de sleutel op zak had. Dan is het natuurlijk feest als je het contact uitzet!

Signalement

Merk Toyota
Model Yaris 1.8 16v VVT-i TS
Carrosserie 5-deurs, hatchback
Transmissie 5 versnellingen, handgeschakeld
Aandrijving voorwielaandrijving
Prijs € 20.590

Specificaties

Brandstof benzine
Motor 4-cil. in lijn
Cilinderinhoud 1.798 cc
Maximaal vermogen 98 kW / 133 pk bij 6.000 tpm
Maximaal koppel 173 Nm bij 4.400 tpm
Inhoud brandstoftank 42 l
Lengte / breedte / hoogte 3.800 mm / 1.695 mm / 1.530 mm
Wielbasis 2.460 mm
Massa leeg 1.120 kg
Laadvermogen 415 kg
Aanhangermassa geremd / ongeremd 1.050 kg / 550 kg
Banden205/45R17Prijzen
Topsnelheid 194 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 9,3 s (fabrieksopgave: 9,3 s)
Acceleratie 50-80 km/h in 3/4 3,1 s / 5,8 s
Acceleratie 80-120 km/h in 4/5 8,3 s / 11,2 s
Brandstofverbruik 7,2 l/100km
CO2-uitstoot 170 g/km

PRIVATE LEASE Toyota Yaris

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (6) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.

Praat verder op het forum