Suzuki Ignis 1.2 Smart Hybrid Stijl Intro (2017)
Cross-over in zakformaat
Qua ruimteaanbod behoort deze vrolijk ogende vijfdeurs tot de top van zijn segment. Zelfs lange mensen kunnen probleemloos achterin plaatsnemen, mits de verschuifbare achterbank in de achterste stand staat. Helemaal voorin is het ruimteaanbod ook op orde, maar de verstelmogelijkheden van stuur en stoel houden niet over. Met name het feit dat het stuur niet in diepte verstelbaar is, doet afbreuk aan de zitpositie. Het touchscreen lijkt los op het dashboard te staan en bevindt zich keurig onder handbereik. De bediening laat wel te wensen over, doordat de menustructuur niet altijd even helder is.
De aandrijflijn van de Ignis is minstens zo eigenwijs als zijn design. Wij hebben de beschikking over de versie met SHVS – Smart Hybrid Vehicle by Suzuki – wat betekent dat er een klein accupakket
aanwezig is. De energie die daarin tijdens het remmen wordt opgeslagen, dient om de dynamo te ontzien én ondersteunt de 1,2-liter verbrandingsmotor tijdens de acceleratie.
Optrekken voelt dankzij dit slimme systeem als rijden op een elektrische fiets, want op bepaalde momenten is een duwtje in de rug voelbaar. SHVS lijkt bovendien vruchten af te werpen, want met 1 op 17,2 scoren we in de Suzuki een net testverbruik. De motor houdt zichzelf onder alle omstandigheden op de achtergrond. Het rijgedrag van de Ignis is niet uitdagend of sportief, wel voorspelbaar en gemakkelijk. Het hoge, smalle koetsje helt wat over in bochten, maar de auto laat zich niet snel van de wijs brengen. De vijfbak vergt amper krachtsinspanning en ook de besturing is licht, maar ook wat gevoelloos en direct. Dat is in de stad prettig, maar zorgt bij hogere snelheden voor een minder goede rechtuitstabiliteit. Wie zijn aandacht er op de snelweg even niet bij houdt, wordt al snel op de vingers getikt door het Lane Departure Warning-systeem.
Oordeel
Suzuki is er bij de Ignis in geslaagd om de opvallende koets te combineren met een grote hoeveelheid ruimte en gebruiksgemak. Het totaalpakket is stoer als een baby in een leren jasje: op een aandoenlijke manier.
Signalement
Merk | Suzuki |
---|---|
Model | Ignis 1.2 Allgrip Smart Hybrid Stijl |
Carrosserie | 5-deurs, hatchback |
Transmissie | 5 versnellingen, handgeschakeld |
Aandrijving | 4wd |
Nieuwprijs | € 20.787 |
Specificaties
Brandstof | benzine |
Motor | 4-cil. in lijn, mild-hybrid |
Cilinderinhoud | 1.242 cc |
Maximaal vermogen | 66 kW / 90 pk bij 6.000 tpm |
Maximaal koppel | 120 Nm bij 4.400 tpm |
Inhoud brandstoftank | 30 l |
Lengte / breedte / hoogte | 3.700 mm / 1.660 mm / 1.595 mm |
Wielbasis | 2.435 mm |
Massa leeg | 860 kg |
Laadvermogen | 470 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 1.000 kg / 400 kg |
Banden | 175/60R16Prijzen |
Topsnelheid | 165 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 11,1 s (fabrieksopgave: 11,5 s) |
Acceleratie 50-80 km/h in 3/4 | 5,6 s / 9,8 s |
Acceleratie 80-120 km/h in 4/5 | 10,8 s / 19,4 s |
Brandstofverbruik | 4,7 l/100km |
CO2-uitstoot | 106 g/km |
Had je deze auto's al gezien?

Suzuki Ignis 1.2 Select | Airco | Navigatie | Canera | Stoelverwarming | Trekhaak |
- 2017
- 100.393 km

Suzuki Ignis 1.2 Select NL-Auto | Navigatie | Camera | Airco | Radio-DAB-USB | Bluetooth | LM-velgen | Trekhaak
- 2019
- 48.751 km

Suzuki Ignis 1.2 Select Airco / Camera / Navi via App
- 2019
- 27.982 km
Lees ook
Gerelateerde forum topics
Lezersreacties (3) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.