Peugeot 206+ 1.4 XS (2011) - Test
Still going strong
De komst van de Peugeot 207 betekende zeker niet het einde voor zijn voorganger, de 206. Als 206+ maakt die nog steeds deel uit van het Peugeot-gamma. Kan hij zich nog meten met de jeugdige concurrenten?
De Peugeot 206+ is feitelijk een oudgediende, die met wat cosmetische ingrepen nog met het jonge spul mee moet kunnen doen. En toegegeven, optisch kan de Peugeot dat eigenlijk nog best. De 206 was in den beginne de beauty queen in het klasje en echte glorie vergaat maar langzaam. Ze heeft het neusje van haar opvolger gekregen en andere achterlichten, maar dat had wat ons betreft niet eens gehoeven.
Vleugjes 207
Aan de binnenkant zijn de vleugjes 207 wel degelijk welkom, het interieur ziet er daardoor duidelijk frisser uit dan dat van de oude 206. Het meest in het oog springend zijn de verchroomde omlijstingen van de klokken en de aluminiumkleurige lijstjes rond de ventilatieopeningen. De radio is wel duidelijk van een vorige generatie en zo klinkt hij ook een beetje. Bovendien kun je er geen externe apparaten op aansluiten (staat wel op de optielijst). Het stuur oogt wat bedaagd, maar ligt wel erg lekker in de hand. Helaas is het niet in diepte verstelbaar, maar alleen in hoogte. De bestuurdersstoel heeft hoogteverstelling, maar zorg wel dat je er echt met je volle gewicht op zit als je hem verstelt, want zonder tegenwicht maakt het veermechanisme er een schietstoel van. Al met al kun je best een aardige zitpositie vinden. Opvallend is de positie van de ruitbediening, op een moeilijk bereikbare plek naast de handrem.
Wie fors uitgevallen kinderen heeft, moet de 206+ eigenlijk bij voorbaat al van zijn shortlist schrappen, want de ruimte achterin is echt onder de maat. De hoofdruimte schiet tekort en ook de beenruimte is niet om over naar huis te schrijven. Je moet je sowieso afvragen of je in de 206+ (grote) mensen achterin mee wilt nemen, want in deze XS heeft Peugeot de hoofdsteunen achterin wegbezuinigd. Anders dan bij veel andere auto's in dit segment kan in de 206+ de zitting van de achterbank omhoog worden geklapt, wat de laadruimte bij neergeklapte rugleuning ten goede komt. Maar hoef je achterin niemand mee te nemen, dan is de 206+ nog steeds een leuke keuze.
Achtklepper
Onder de motorkap van de Fransoos huist een ouderwetse achtklepper, die goed is voor een vermogen van 75 pk. Daarmee kom je in de 963 kilo wegende auto niets tekort. Daar komt nog bij dat hij met een gemiddeld testverbruik van 1 op 15,4 behoorlijk zuinig is. Opvallend is dat dit cijfer maar heel weinig afwijkt van de fabrieksopgave en dat maken we wel eens anders mee. De auto stuurt lekker sportief en scherp genoeg. Het onderstel is redelijk straf en iets minder comfortabel dan je van een Fransman verwacht. Het is echt een auto die voor een jonge doelgroep is gemaakt.
Standaard heeft de 206+ XS twee airbags, elektrisch bedienbare ramen vóór, centrale vergrendeling, mistlampen vóór, handbediende airconditioning en wat leren en aluminium accenten. De door ons gereden auto had het Comfort Pakket; dan krijg je elektrisch verstelbare en verwarmde buitenspiegels, klimaatregeling en licht- en regensensor. Het spoilertje boven de achterruit is ook een extra.
- +Bedaagde, maar goede motor
- +Rijdt lekker sportief
- +Keurig verbruik
- -Weinig ruimte achterin
- -Interieur is wat achterhaald
Signalement
Merk | Peugeot |
---|---|
Model | 206+ XS 1.4 |
Carrosserie | 5-deurs, hatchback |
Transmissie | 5 versnellingen, handgeschakeld |
Aandrijving | voorwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 13.755 |
Specificaties
Brandstof | benzine |
Motor | 4-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 1.360 cc |
Maximaal vermogen | 55 kW / 75 pk bij 5.500 tpm |
Maximaal koppel | 120 Nm bij 2.800 tpm |
Inhoud brandstoftank | 50 l |
Lengte / breedte / hoogte | 3.872 mm / 1.655 mm / 1.446 mm |
Wielbasis | 2.445 mm |
Massa leeg | 963 kg |
Laadvermogen | 455 kg |
Aanhangermassa geremd | 1.178 kg |
Banden | 175/65R14Prijzen |
Topsnelheid | 166 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 13,8 s (fabrieksopgave: 13,7 s) |
Acceleratie 50-80 km/h in 3/4 | 6,2 s / 10,1 s |
Acceleratie 80-120 km/h in 4/5 | 13,8 s / 18,3 s |
Brandstofverbruik | 6,5 l/100km (fabrieksopgave: 6,0 l/100km) |
CO2-uitstoot | 139 g/km |