Audi A4 3.2 quattro (2005)
Ingetogen alternatief
De vijftrapsautomaat in deze uitvoering van de Audi, de A4 3.2 quattro, biedt zijn berijder de keuze: pookje in D of in S. In de sportstand is de Audi lekker fel, in D doet hij 't kalm aan en zolang je de kickdown met rust laat, mérk je amper dat je met een van de meest potente versies van de Audi A4 onderweg bent. Niet dat je in de Audi als de sukkel van de weg zou kunnen worden beschouwd, integendeel. Maar een 'waan-zinnig wauw!'-gevoel blijft achterwege. Zo heeft de Audi voor de acceleratie van 0 tot 100 kilometer per uur bijna acht hele seconden nodig.
Soepel
De Audi is wel aangenaam comfortabel. De wielophanging is behoorlijk soepel en het knappe is dat de Audi-ingenieurs dat hebben weten te bereiken zonder al te veel concessies te doen aan het stuurgedrag van de auto. Als we een stevige kuil in de weg met 100 km/h nemen – zo een die Franse limousines bijna ongemerkt absorberen – maakt de Audi een geïrriteerd sprongetje, maar hij heeft weinig moeite om terug te komen in zijn gewone doen.
Het is wel jammer is dat de stuurbekrachtiging van de Audi heel erg zijn best doet,
wat ons betreft zelfs té. Een beetje meer weerstand zou prettiger zijn. Het dashboard van de A4 is een oerwoud van knoppen, schakelaars en displays. Mooi vormgegeven, dat weer wel. Maar de eerste kilometers zou een copiloot geen overbodige luxe zijn.
Gekke buien
Wij hebben nog een mazzeltje: we hebben een quattro meegekregen en de tweede dag dat we hem rijden, is toevallig een van die zeldzame dagen waarop het noemenswaardig sneeuwt in ons land. Kat in 't bakkie! En als de radio ook nog meldt dat het verkeer op alle toegangswegen naar Amsterdam flink vast staat, is de keus gauw gemaakt. We sturen de quattro over een paar verlaten polderweggetjes die niet geruimd of gestrooid worden. En dan merk je weer hoe zinvol vierwielaandrijving is wanneer de weergoden een gekke bui hebben. We kiezen een bochtig weggetje met een laagje ongerepte sneeuw en aan weerszijden genoeg ruimte om eventuele zelfoverschatting niet achterop een bergingswagen te laten eindigen.
Maar het blijkt bijzonder lastig te zijn om de quattro uit zijn doen te brengen. Steeds als je denkt: nou vlieg ik eruit, stuur je de auto toch keurig en ongeschondende bocht door, alsof de Audi niet eens in de gaten heeft dat hij over een laagje sneeuw rijdt of glijdt. Dan maar een noodstop simuleren: vol op de remmen en tegelijkertijd wegsturen. Maar ook dát laat de Audi koud en hij stuurt weg alsof het stapvoets over droog asfalt gaat. De Audi A4 3.2 FSI is er voor een prijs van 50 mille. Als quattro kost hij slechts 900 euro meer. Dóén dus! Wij reden de S-Line (met onder meer sportonderstel, sportstoelen en lichtmetalen wielen) voor 4.447 euro extra.
Signalement
Merk | Audi |
---|---|
Model | A4 3.2 FSI quattro |
Carrosserie | 4-deurs, sedan |
Transmissie | 6 versnellingen, handgeschakeld |
Aandrijving | 4wd |
Nieuwprijs | € 52.030 |
Specificaties
Brandstof | benzine |
Motor | V6 |
Cilinderinhoud | 3.123 cc |
Maximaal vermogen | 188 kW / 256 pk bij 6.500 tpm |
Maximaal koppel | 330 Nm bij 3.250 tpm |
Inhoud brandstoftank | 63 l |
Lengte / breedte / hoogte | 4.586 mm / 1.772 mm / 1.427 mm |
Wielbasis | 2.648 mm |
Massa leeg | 1.540 kg |
Laadvermogen | 550 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 1.800 kg / 750 kg |
Banden | 215/55R16Prijzen |
Topsnelheid | 250 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 250 s (fabrieksopgave: 6,4 s) |
Acceleratie 50-80 km/h in 3 | 3,7 s |
Acceleratie 80-120 km/h in 4 | 5,6 s |
Brandstofverbruik | 10,6 l/100km |
CO2-uitstoot | 259 g/km |
Had je deze auto's al gezien?

Audi A4 Limousine 2.0 Pro Line Automaat ECC Audio/CD Electric pakket Leder Navi Cruisecontrol LMV 16" PDC Dealeronderhoud Nw Apk!
- 2005
- 196.065 km

Audi A4 Limousine 1.6 Pro Line Business/VELGEN/TREKHAAK
- 2005
- 83.550 km

Audi A4 Limousine 2.0 Pro Line Business / NETTE AUTO / NAP / RIJDT SCHAKELT GOED
- 2006
- 250.335 km