Volkswagen T-Cross vernieuwd: op diverse punten verbeterd
Nieuwe looks en nieuwe infotainment
De Volkswagen T-Cross is vernieuwd. De kleinste cross-over uit Wolfsburg is nog altijd direct als T-Cross te herkennen, maar wordt toch op behoorlijk wat punten aangepakt. Het gefacelifte model komt in het vroege voorjaar van 2024 naar Nederland.
Je kunt veel over Volkswagen zeggen, maar niet dat het vroeg was met een compacte cross-over in de compacte klasse. Terwijl de Renault Captur, Nissan Juke en Peugeot 2008 al jaren als de spreekwoordelijke warme broodjes over de toonbank vlogen, besloot Volkswagen het segment van de compacte cross-over pas in 2018 te betreden. Dat deed het met de T-Cross, die inmiddels bijna vijf jaar onder ons is. Met een vrij complete opfrisbeurt moet de VW klaar zijn voor de volgende paar jaar.
Herkenbaar anders
Verwacht niet dat Volkswagen van de vernieuwde T-Cross opeens heel iets anders heeft gemaakt. Het blijft bovenal een T-Cross, maar toch verandert er behoorlijk wat. De gefacelifte T-Cross heeft nieuwe en voortaan vanaf de basisversie standaard ledkoplampen. Ze hebben een nieuwe indeling en zijn ook daadwerkelijk anders van vorm. Ze lopen richting het midden geleidelijker taps toe dan de vorige exemplaren. Voor het eerst levert Volkswagen op dit model zijn IQ Light geheten led-matrixverlichting. Een T-Cross met dit stukje uitgebreide ledtechniek heeft ook een doorlopende ledstrip in de grille.

De T-Cross R-Line van voor de facelift: meer lagen in het front.
Er verandert meer. Net als voorheen heeft elke uitvoering van de T-Cross eigen bumperwerk en aan de op deze foto's zichtbare kanariegele R-Line te zien, krijgt die sportiever uitgedoste variant nieuwe bumpers. Er zit een meer driehoekig ornament rond de mistlampen, de onderste koelopening is aanzienlijk gegroeid en heeft net als de grille ander gaaswerk gekregen. Het R-Line-front bestaat uit minder 'laagjes' dan voorheen. Centraal op de neus vind je het herziene en eenvoudigere Volkswagen-logo.

Volkswagen T-Cross: ook aan de achterzijde nieuwe verlichting.
Nieuw zijn verder de (standaard) led-achterlichten. Hier verandert eveneens meer dan je wellicht op het eerste gezicht zou verwachten. De C-vormige lichtsignatuur maakt plaats voor een kruisvorm die zich richting de buitenkant van de unit gedeeltelijk lijkt te herhalen. Daarbij loopt er nu daadwerkelijk een deel van de achterlichten door in de achterklep. Net als eerder zijn de achterlichten met elkaar verbonden door een zwart stuk kunststof. Voorheen liep er door het midden daarvan een reflector of ledstrip. Die bevindt zich nu hoger in het zwarte paneel. Onder aan de bilpartij van de T-Cross in R-Line-uitdossing zien we een nieuwe bumper met daarin onder meer ander gaaswerk.
De Volkswagen T-Cross komt, behalve als R-Line, in diverse andere uitvoeringen op de markt. Er komt een naamloze basisversie die je herkent aan zijn matzwarte B-stijlen. Vanaf de daarboven gepositioneerde Life-variant is die B-stijl in glanzend zwart uitgevoerd. De T-Cross Life heeft daarbij zwarte dakrails terwijl die op de R-Line in staalkleur zijn uitgevoerd. Het knallende lakje van de T-Cross op deze foto's heet overigens Grape Yellow en is een van de nieuwe kleuren die je voortaan kunt bestellen. Verder staan er nieuwe lichtmetalen wielen in de catalogus.

Volkswagen T-Cross: zachtere materialen en nieuwe infotainment.
Interieur
Ook ín de T-Cross verandert er het een en ander. Het opvallendste nieuws heeft betrekking op de infotainmentsystemen. Die zijn niet meer in de middenconsole geïntegreerd zoals voorheen, maar steken er min of meer uit. Daarbij is de cross-over voortaan tegen meerprijs verkrijgbaar met een nieuw 10,2-inch display. De fysieke draaiknoppen zijn verdwenen. De R-Line-uitvoering heeft standaard een 8-inch scherm, de naamloze instapper moet het met een eenvoudiger 6,5-inch exemplaar doen. Ook deze zijn niet meer volledig flush met de middenconsole meer.
Voor de aansturing van de klimaatregeling moet je je voortaan ook in de T-Cross wenden tot aanraakgevoelige sliders. De bovenzijde van het dashboard is vernieuwd en Volkswagen zegt zachtere materialen toe te passen in het T-Cross-binnenste, zowel voor het dashboard als voor de deurpanelen. Travel Assist - voorheen alleen optioneel voor de Style en R-Line-modellen - is voortaan standaard vanaf de Life-uitvoering, het tweede uitrustingsniveau.

Volkswagen T-Cross: de nieuwe lichtsignatuur is zo goed te zien.
Motoren Volkswagen T-Cross
Net als voorheen is de Volkswagen T-Cross uitgerust met een 95 pk sterke 1.0 TSI benzinemotor die aan een handbak is geknoopt. Daarboven staat de bekende 115 pk sterke variant van dezelfde 1.0 driecilinder, die desgewenst met een zeventraps DSG-automaat leverbaar is. De 1.5 TSI van 150 pk die in 2021 uit het leveringsgamma verdween, keert terug en is altijd aan een DSG-automaat gekoppeld.
Volkswagen slaat de orderboeken in november open en dus moeten we nog even op de prijzen wachten. Wel weten we dat de eerste exemplaren aan het begin van het voorjaar van volgend jaar worden geleverd. De huidige T-Cross is voorlopig nog even - met een korting van enkele duizenden euro's - uit voorraad leverbaar.
T-Cross in Nederland
In Nederland zijn inmiddels dik 12.000 exemplaren van de T-Cross verkocht. Dat klinkt als een heleboel, maar vergeet niet dat de Peugeot 2008 en Renault Captur voor een dergelijk totaal elk slechts zo'n twee in plaats van vijf jaar nodig hadden.
PRIVATE LEASE Volkswagen T-Cross
Had je deze auto's al gezien?

Volkswagen T-Cross (1) GP Life Edition 1.0 85 kW / 116 pk TSI SUV 7 versn. DSG
- 2025
- 0 km

Volkswagen T-Cross 1.0 TSI 116PK Automaat Life Edition | APPLE CARPLAY | CRUISE CONTROL |
- 2024
- 21.893 km

Volkswagen T-Cross R-Line 1.0 TSI 115 PK DSG | LED | Trekhaak | Achteruitrijcamera | Navigatie | Stoelverwarming |
- 2019
- 37.809 km