Volkswagen investeert flink in Horizon Robotics in China
In China, voor China
Volkswagen heeft in China een flink bedrag overgemaakt naar Horizon Robotics, een bedrijf dat zich vooral bezighoudt met de ontwikkeling van technologieën die nodig zijn voor autonoom rijden. Dat levert onder meer en joint-venture op tussen Volkswagens Cariad en Horizon Robotics.
Cariad is een dochteronderneming van Volkswagen en houdt zich vooral bezig met software-ontwikkeling, vooral voor nieuwe technologische oplossingen. Cariad gaat in China een joint-venture aan met Horizon Robotics, waarbij Cariad met 60 procent het grootste aandeel heeft. Volkswagen pompt ongeveer €2,4 miljard in de samenwerking met Horizon Robotics. Volgens Reuters is ongeveer €1 miljard een directe investering in Horizon zelf en gaat de rest naar de nieuw op te richten joint-venture, die in de eerste helft van 2023 een feit moet zijn.
Voor de Europese markt heeft de samenwerking tussen Cariad en Horizon vooralsnog geen gevolgen. Het credo is hier juist ‘in China, for China’ en de joint-venture richt zich dus specifiek op de ontwikkeling van (deels) zelfrijdende auto’s voor de Chinese markt.
PRIVATE LEASE Volkswagen
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Volkswagen Tiguan 1.5 TSI Life Business KEYLESS / FULL LED / STOELVERW / STUURVERW / NAVI / CARPLAY / CLIMA / PDC / NL-AUTO
- 2022
- 150.967 km

Volkswagen ID. Buzz Pro Bulli | Achterlichten LED | Airbag voor bestuurder en bijrijder (uitschakelbaar voor bijrijder) | Airconditioning automatisch (Climatronic), 2-zone
- 2026
- 10 km

Volkswagen ID. Buzz Pro Bulli | Achterlichten LED | Airbag voor bestuurder en bijrijder (uitschakelbaar voor bijrijder) | Airconditioning automatisch (Climatronic), 2-zone
- 2026
- 10 km
Lees ook

Dit zijn de 2025 tops en flops van de redactie deel 2

Volkswagen ID7: wel of geen GTX, dat is de vraag

De Biagini Passo is een Frankenstein-Golf Cabrio

Deze SUV’s en cross-overs worden 10 jaar maar hun populariteit maakt ze behoorlijk duur




