Volkswagen Golf (1986) - In het Wild
Zo lekker gewoon gebleven
Sommige auto's verwerven een plekje in 'In het Wild' omdat ze van zichzelf bijzonder zijn. Dat is bij deze Volkswagen Golf niet het geval. Toch is ook dit inmiddels een heel leuke spot, waar we graag even bij stilstaan.
Je treft in deze rubriek regelmatig de mooie klassiekers of opmerkelijke modernere auto's. Deze Volkswagen Golf uit 1986 is geen van beide en toch past hij inmiddels op het In het Wild-erepodium. Net als zijn toenmalige sterke concurrent, de Opel Kadett E, is het immers een auto die onlosmakelijk verbonden is met een bepaalde periode in het Nederlandse straatbeeld en inmiddels is hij toch enigszins een zeldzaamheid aan het worden. Leuk om er weer eens eentje tegen het lijf te lopen, zoals AutoWeek-forumlid HarmenA onlangs gebeurde.
We hebben hier van doen met een Golf II zoals je hem in zijn tijd vaak zag. Lekker bescheiden, of eigenlijk gewoon ronduit 'kaal'. Stalen wieltjes, een driedeurs en ook nog eens in het wit. Een 1.6 C, de goedkoopste uitvoering met die motor. In elk geval had je met de 1.6 nog wel een beetje vermogen, er waren kleinere motoren (1.3 en zelfs kortstondig een 1.05). Met zijn 75 pk komt deze Golf - mits alle paardjes nog aanwezig zijn - nog wel redelijk weg. In alle opzichten is dit een Volkswagen die aanvankelijk puur als no-nonsense vervoersmiddel ingezet zal zijn. Niet zelden verdween zo'n Golf dan na een jaar of 10 of 15 wel een keer naar de sloop of naar het buitenland. Deze niet; op tienjarige leeftijd ging hij naar de vorige eigenaar, die er pas na 27 jaar afstand van deed. Die heeft de Golf dus naar een 'liefhebbersleeftijd' geloodst.
Begin dit jaar is de Golf naar de huidige eigenaar gegaan en dikke kans dat dat iemand is die een speciaal gevoel krijgt bij deze auto. Inmiddels is het immers niet echt meer een auto die je gewoon koopt omdat je vervoer nodig hebt. Dan is er veel beters te vinden voor het geld. Toch lijkt de Golf wel gewoon nog een actief bestaan te hebben, getuige de vuiligheid op het koetswerk. Denken we dat even weg, dan houden we best een keurige auto over voor zijn leeftijd, nog klaar voor meer. Leuk toch?
Signalement
Merk | Volkswagen |
---|---|
Model | Golf 1.6 C |
Carrosserie | 3-deurs, hatchback |
Transmissie | 4 versnellingen, handgeschakeld |
Aandrijving | voorwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 10.244 |
Specificaties
Brandstof | benzine |
Motor | 4-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 1.595 cc |
Maximaal vermogen | 55 kW / 75 pk bij 5.000 tpm |
Maximaal koppel | 125 Nm bij 2.500 tpm |
Inhoud brandstoftank | 55 l |
Lengte / breedte / hoogte | 3.985 mm / 1.665 mm / 1.415 mm |
Wielbasis | 2.475 mm |
Massa leeg | 825 kg |
Laadvermogen | 575 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 1.200 kg / 412 kg |
Banden | 175/70SR13Prijzen |
Topsnelheid | 167 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 13,0 s |