'Volkswagen 1L-auto komt echt'

Volkswagen 1-liter-auto
In 2003 liet Volkswagen de 1L Concept zien, een studiemodel dat slechts 1 liter diesel per 100 kilometer gebruikt. De serieproductie van zo'n superzuinige auto leek ver weg, maar inmiddels staan de zaken er anders voor.
Dat meldt Car Magazine. De opzet van de definitieve 1L-auto is anders dan die van de oorspronkelijke concept-car. Die had een ééncilinder diesel aan boord, het productiemodel krijgt een tweecilinder aan boord. Deze heeft namelijk meer koppel, wat tot betere rijeigenschappen leidt. Het leeggewicht blijft beperkt tot maximaal 300 kilogram. Standaard krijgt de 1L-auto een uitgebreide veiligheidsuitrusting, bestaande uit ABS/ESP, airbag, Led-verlichting voor en achter en een sequentiële versnellingsbak.
Om het gewicht te drukken is er geen airconditioning aanwezig en ook stuurbekrachtiging ontbreekt.
Volkswagen zal de productie in 2010 starten, waarschijnlijk in het eigen prototypeatelier. Dit heeft een productiecapaciteit van maximaal 1.000 stuks per jaar.

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.