Vijf NCAP-sterren voor Lynk & Co 02, Polestar 4, vier voor Hyundai Inster
Tienmaal aan bonken
Als we Acda & De Munnik mogen geloven, regent het zonnestralen. Maar het regent ook NCAP-sterren. In het kader van veiligheidstests heeft Euro NCAP tien auto’s aan gort gereden. Vijf daarvan keren met de maximaal haalbare score huiswaarts.
We beginnen met de auto’s die de NCAP-beproevingen met vlag en wimpel hebben doorstaan. De Lynk & Co 02, Polestar 4 en Zeekr 7X scoorden elk vijf NCAP-sterren achter hun naam. Ook de Omoda 9 die naar Nederland komt, sleepte vijf NCAP-sterren binnen, evenals de Maxus e-Terron 9.
Drie van de vijf resterende aan bonken gereden automobiele kandidaten die vier NCAP-sterren scoorden kennen we in Nederland nog niet. Het gaat om de Cherry Tiggo 7, de onlangs voor Europa aangekondigde Chery Tiggo 8 én om de Ford Tourneo Courier die toch niet onze kant op komt. De vierde en vijfde zijn bekender: de Hyundai Inster en eveneens elektrische Ford Puma Gen-E.
De Hyundai Inster scoorde op het gebied van veiligheid voor volwassen inzittenden het laagst van de negen stuk gereden modellen. Op dit vlak haalde de Inster 70 procent van de haalbare punten binnen. De Puma Gen-E harkte op dit vlak 75 procent van de haalbare punten binnen. Na de zijwaartse botsing zat het portier van de Inster niet meer dicht, Euro NCAP vreest dat het portier bij een zijwaartse botsing dus open kan vliegen. Het noemt de veiligheidsscore van de kleine EV desondanks ‘prijzenswaardig’.
PRIVATE LEASE Hyundai Inster
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook

Waarom de Hyundai Inster geen Ioniq 1 heet, hoewel hij zelfs trekjes vertoont van grootste broer

Update Hyundai Inster: zo zuinig is hij nu het kouder wordt

Update! Dit zijn de beste elektrische auto’s tot €30.000

Volvo-tuner gaat aan de slag met Lynk & Co






