Terugroepacties GM verhinderen winstgroei

Verlies in Europa toch gehalveerd

Chevrolet Malibu
Kosten rond een aantal terugroepacties zorgden ervoor dat de winst van General Motors in het derde kwartaal steeg noch daalde.

General Motors meldde woensdag dat een schikking rond defecten aan het startmechanisme en de reparatie daarvan leidden tot 1,5 miljard dollar (1,3 miljard euro) aan eenmalige kosten.

Na verrekening van die kosten resteerde onder de streep 1,4 miljard dollar, exact gelijk aan de winst in het derde kwartaal van 2014. De omzet daalde onder druk van negatieve wisselkoerseffecten van 39,3 miljard dollar naar 38,8 miljard dollar.

GM deed naar eigen zeggen goede zaken in Noord-Amerika en in China, waar het bedrijf met de verkoop van duurdere auto's een dalend volume compenseerde. De Europese en Zuid-Amerikaanse markten waren opnieuw verlieslatend. Wel halveerde het verlies in Europa nagenoeg, tot 231 miljoen dollar.

Lezersreacties (52)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.