'Supercar verdwijnt uit Italiaanse straatbeeld'
Automotive News meldt dit op basis van gegevens van de Unrae, een belangenorganisatie voor buitenlandse autofabrikanten die actief zijn in Italië. Het blijkt dat Italianen momenteel hun tweedehands supercars massaal exporteren. In de eerste vijf maanden van 2012 exporteerden ze maar liefst 13.633 van deze auto's, een verdrievoudiging ten opzichte van diezelfde drie maanden in 2011.
Ook de nieuwverkoop van de auto's uit het absolute topsegment is in Italië ingestort. In heel 2012 worden er naar verwachting 593 auto's uit die categorie verkocht, in 2011 waren dat er nog 1.116. Merken als Ferrari en Maserati hebben hier flink onder te lijden. IHS Automotive verwacht dat de Italiaanse autoverkopen niet voor 2016 op het niveau van voor de crisis komen.
De export van supercars heeft ongetwijfeld ook te maken met het pakket lastenverzwaringen dat premier Monti doorvoerde om de crisis te bezweren. Een maatregel is namelijk dat de belasting op het bezit van zo'n auto flink is gestegen. Het bezit van een Lamborghini Aventador kost door de maatregel nu 8.400 euro per jaar aan belastingen, 6.600 euro meer dan voorheen.
Tenslotte zijn sommige Italiaanse supercarbezitters ook bang voor de belastingdienst, die de laatste tijd mensen met auto's als Ferrari's, Lamborghini's en Maserati's scherp in de gaten houdt om te kijken of zij allemaal wel braaf hun belasting hebben betaald in de afgelopen jaren. De financiële politie ging hiervoor zelfs naar een Ferrari-meeting om alle eigenaren in één keer te kunnen controleren.
Lees ook

Tesla Model 3 Performance AWD (2025)
Koenigsegg Sadair's Spear is de snelste op heuvelklim Goodwood

Tesla Model 3 Long Range RWD (2025)
De Datsun 240Z daagde zelfs de Porsche 911 uit, hoe liggen de verhoudingen 50 jaar later?
