AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Stofzuigerkoning maakt elektro-auto
2
James Dyson, die van de stofzuiger zonder zak, heeft plannen voor een elektrische auto.
Aan het banksaldo van de Brit James Dyson, dat op het moment zo'n 800 miljoen pond bedraagt, kan best nog wat worden toegevoegd. Vandaar dat hij werkt aan een elektromotor voor auto's. "Binnen een decennium zullen er meer elektrisch aangedreven auto's zijn dan auto's met verbrandingsmotor", claimt hij in de Daily Mail. Dyson begon zijn uitvinderscarrière met de 'ballbarrow' een kruiwagen met een bal in plaats van een wiel, zodat die gemakkelijk door zand en modder kon worden gereden.
Dyson werkt op het moment aan een compacte elektromotor waarvoor de energie wordt opgewekt door zonnecellen. De zonnepanelen worden geplaatst op het dak van de auto of de garage waarin die wordt gestald. "Nu denk je bij elekto-auto's nog aan karretjes voor in de stad die niet harder kunnen dan 50 km/u. In de nabije toekomst kun je met een elektromotor véél hogere snelheden halen."
De elektromotor van Dyson moet een auto honderden kilometers ver weg kunnen brengen, want ook aan actieradius ontbreekt het de gemiddelde elektro-auto nog. De stofzuigerkoning gaat zijn auto niet zelf ontwikkelen. Hij wil zijn uitvinding gaan leveren aan grote fabrikanten, zoals Honda.
Eén probleempje moet Dyson nog overwinnen: Groot-Brittannië is waarschijnlijk niet zonnig genoeg om zonnecellen een elektromotor te laten opladen.
Lees ook
Nieuws
Voyah Courage: vanaf €45.000 en standaard stampvol
Volkswagen Golf GTI Edition 50 : ‘Tijd op Nordschleife zou nog 2 tot 3 seconden sneller kunnen’
Nieuws
Deze Volkswagen Polo moet gered worden - Liefhebber Gezocht
Nieuws
’90 procent gemeenten gebruikt verouderde parkeernorm’
Nieuws