'SsangYong brengt dieselhybride'

SsangYong Rodius
Waar andere merken nog bezig zijn met roetfilters om de diesels 'groener' te maken, slaat Ssangyong een stapje over. Het merk komt in Genève namelijk met een heuse dieselhybride op de proppen.
Dat meldt het Engelse Autocar. Ssangyong neemt zowel een aandrijflijn als een chassis mee naar de Zwitserse autotentoonstelling. Volgens de Koreaanse fabrikant maakt de technologie een brandstofbesparing van 30 procent mogelijk. Dit gaat gepaard met een 'significante' reductie van de CO2-uitstoot. Precieze gegevens daarover ontbreken echter.
Wie verwacht dat Ssangyong nu volledig op de groene toer gaat, wordt teleurgesteld. Binnenkort introduceert het merk de Chairman, een grote limousine met 5,0-liter V8 en automaat. Die komt vooralsnog echter niet naar Europa.

Lezersreacties (25)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.