Slechts drie NCAP-sterren voor nieuwe Dacia Duster en Suzuki Swift

Maar, is dat wel zo slecht?

Euro NCAP Duster Passat Kodiaq Superb E-klasse Swift
Euro NCAP Duster Passat Kodiaq Superb E-klasse SwiftEuro NCAP Duster Passat Kodiaq Superb E-klasse SwiftEuro NCAP Duster Passat Kodiaq Superb E-klasse SwiftEuro NCAP Duster Passat Kodiaq Superb E-klasse SwiftEuro NCAP Duster Passat Kodiaq Superb E-klasse SwiftEuro NCAP Duster Passat Kodiaq Superb E-klasse SwiftEuro NCAP Duster Passat Kodiaq Superb E-klasse SwiftEuro NCAP Duster Passat Kodiaq Superb E-klasse SwiftEuro NCAP Duster Passat Kodiaq Superb E-klasse SwiftEuro NCAP Duster Passat Kodiaq Superb E-klasse SwiftEuro NCAP Duster Passat Kodiaq Superb E-klasse SwiftEuro NCAP Duster Passat Kodiaq Superb E-klasse SwiftEuro NCAP Duster Passat Kodiaq Superb E-klasse Swift

Euro NCAP heeft als onderdeel van zijn veiligheidsproeven een arsenaal aan nieuwe modellen aan bonken gereden. Geen enkel model kwam daar natuurlijk zonder kleerscheuren van af, maar vier van de zes modellen keerden wel met de maximaal haalbare score huiswaarts. De nieuwe Dacia Duster en de Suzuki Swift moesten genoegen nemen met drie sterren.

In zijn nieuwste reeks veiligheidstests moesten zes nieuwe of recent vernieuwde modellen het ontzien. De nieuwe Mercedes-Benz E-klasse, Volkswagen Passat, Skoda Superb en Skoda Kodiaq wisten in basistenue stuk voor stuk de maximaal haalbare score van vijf NCAP-sterren te halen. De Dacia Duster en de nieuwe Suzuki Swift keerden met drie van de vijf NCAP-sterren huiswaarts. Anno 2024 kijken we niet meer op of om van nieuwe modellen die vijf sterren scoren en dus klinkt een score van drie sterren al snel erg slecht.

De Duster scoort voor Dacia-begrippen juist vrij goed. Zo behaalden de Dacia Spring en Jogger in 2021 in basistrim allebei slechts één NCAP-ster. De Sandero Stepway schopte het tot een score van twee sterren. Met drie NCAP-sterren voor de nieuwe Duster in zijn meest eenvoudige uitvoering lijkt Dacia dus een relatief net resultaat te hebben bereikt.

Op het gebied van veiligheid voor volwassen inzittenden scoort de kaalste Dacia Duster 70 procent van de haalbare punten. De veiligheid van kinderen in de auto werd zelfs met 84 procent van de haalbare punten beoordeeld. Qua voetgangersveiligheid scoort de Duster 60 procent van de punten. Wat actieve- en passieve-veiligheidssystemen betreft, maakt de basisversie van de Duster nog iets minder indruk op de heren en dames van Euro NCAP. Achter dit kopje noteert de Duster 57 procent van de haalbare punten. Zo is het instituut niet te spreken over het ontbreken van vermoeidheidsherkenning en de afwezigheid van een systeem dat inzittenden op de achterbank detecteert.

Wat veiligheid voor volwassen inzittenden betreft, scoort de Swift nog iets minder dan de Dacia Duster. De nieuwe Swift harkt hier 67 procent van de haalbare punten binnen. De veiligheid van kinderen in de auto werd ook lager beoordeeld en wel met 65 procent van de haalbare punten. Wat voetgangersveiligheid betreft scoort de Swift – dankzij zijn lagere neus – 76 procent van de haalbare punten. De lijst en de werking van de aanwezige passieve- en actieve-veiligheidssystemen op de instap-Swift levert het model op het onderdeel Safety Assist 62 procent van de punten op. De beoordeling van drie NCAP-sterren is voor de Swift in lijn met zijn voorganger.

Video

PRIVATE LEASE Dacia Duster

Lezersreacties (122)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.