Schip vol Porsches, Bentleys en Lamborghini's uitgebrand
Alle auto's waarschijnlijk verloren gegaan
De brand aan boord van het vrachtschip Felicity Ace, met aan boord een enorme lading dure auto's van Porsche, Bentley en Lamborghini, is zo goed als gedoofd. Er wordt gevreesd dat alle auto's verloren gegaan zijn.
Vorige week brak er brand uit aan boord van de Felicity Ace, die op dat moment op de Atlantische Oceaan nabij de Azoren onderweg was naar de Verenigde Staten. De bemanning werd van boord gehaald en dagenlang dreef het schip reddeloos en brandend rond. Inmiddels is de brand bijna uit, verklaart een lokale havenmeester volgens het Portugese Lusa.
Volgens de havenmeester is het uitdoven van de brand te danken aan het 'opraken van brandbaar materiaal'. Dat is gelijk een slecht teken voor de lading, zo'n 4.000 auto's van de Volkswagen Group. De lading bestaat grotendeels uit auto's van Porsche, Bentley en Lamborghini en het is aannemelijk dat alle auto's verloren zijn gegaan. Dat er elektrische auto's tussen zaten, zou hebben bijgedragen aan de hevigheid van de brand en het feit dat de Felicity Ace zo lang in brand stond.
Vanwege het doven van de brand kan er nu een bergingsoperatie in gang worden gezet. De Felicity Ace wordt volgens de havenmeester zo snel als het kan betreden door brandweerlieden om de brand verder te blussen en daarna wordt het schip naar Europa of de Bahama's gesleept. Volgens Automotive News wordt er uitgegaan van zo'n €250 miljoen schade.