Ruska Regina (1969) - Liefhebber Gezocht
Nederlandse creatie op Kever-basis
Denk je aan bijzondere creaties op Volkswagen Kever-basis, dan denk je vast meteen aan de bekende 'buggy's'. Er was echter ooit ook nog een Nederlands bedrijf dat er nog veel meer aparts mee deed: Ruska. Deze Ruska Regina kan van jou worden!
De eenvoudige basis van de Volkswagen Kever leende (en leent) zich goed voor allerlei andere vierwielige creaties. De bekendste is zonder meer de 'buggy', een open vrijetijdsvoertuig met een vaak behoorlijk avontuurlijk uiterlijk. Het Nederlandse Ruska, opgericht door de Amsterdammer Arie Ruska, bouwde ook zulke buggy's, maar daar bleef het niet bij. Er verschenen ook tal van bijzondere zeer klassiek ogende Ruska's, geïnspireerd op echte klassiekers. Zo was er onder meer de Ruska Regina, die met een beetje fantasie wat weg heeft van een Morgan 4/4 Series I. Nu staat er zo eentje te koop.

Ruska Regina
Ergens in de tweede helft van de jaren 70 is een nog vrij jonge Volkswagen Kever (uit 1969) tot op de bodem gestript en omgetoverd tot deze Ruska Regina. De bijzondere koets is grotendeels opgetrokken uit glasvezel. Het dashboard is eigenlijk niet veel meer dan een houten plank met uitsparingen voor de instrumenten. De Ruska Regina biedt plaats aan vier personen, al moet je van het achterin zitten niet te veel verwachten. Van de prestaties natuurlijk ook niet, want achterin ligt nog steeds gewoon de bekende luchtgekoelde boxermotor van de Kever. Overigens is werken daaraan ietsje ingewikkelder geworden door de koets van de Regina; na het verwijderen van de ovale dekplaat komt de motor slechts deels tevoorschijn.
Het is al met al een bijzondere creatie, zo'n Regina. Kitscherig of niet, je rijdt er in elk geval bijzonder bij! De vorige eigenaar heeft dat de afgelopen zeventien jaar gedaan en nu mag iemand anders ermee op pad. Die moet alleen wel met € 9.950 (of een goed bod) op de proppen komen. Zou jou het dat waard zijn?